Yükleniyor...
facebook twitter google + instagram youtube foursquare
Hoşgeldiniz !
Giriş Yapmak İçin Tıkla.


 
Değerlendir:
  • 0 Oy - 0 Yüzde
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Yeni Cevap
Sayın bakanım Nabi AVCI Farzedin ki çocuğunuz KANSER veya Anneniz FELÇ
Konu Görünümü | Doğrusal Görünüm
Yazar Mesaj
Admin Grubu
******
ReaL İstanbul,Türkiye
Konu: 153
Mesaj: 163
Üyelik: 27.04.2013
Rep Puanı: 0
Çevrimdışı
Mesaj: #1
Sayın bakanım Nabi AVCI Farzedin ki çocuğunuz KANSER veya Anneniz FELÇ
Bir forum sitesinde aylarca müdür müdür yardımcılığı sınavına hazırlanmış , sınavı kazanmış , fakat özellikle bir sendikanın yandaşımı nasıl idareci yaparım anlayışı yüzünden atamaların kasten kilitlemiş olması sebebiyle üzüntüsünü ve sıkıntısını dile getirdiği yazısını aynen yayınlıyoruz.
Bürokratları ve sendikaları biraz olsun insafa davet ediyoruz. işte o öğretmenimizin yazısı:


Sayın bakan, siz 28 şubat yönetmeliğini çıkartarak bir çok insanın, önce görev aşkını mahvettiniz,sonra bu emek veren insanların ekders hakkını dolayısı ile paralarını, dolaylı olarak gasp ettiniz.

Siz evladı kanser olan bir babanın ilaç parasını kestiniz,

Siz felçli annesine bakmak zorunda olan ve tek başına hayat mücadelesi veren elleri öpülesi anaların huzurunu ve parasını gasp ettiniz.

Siz ailesinin maddi durumu olmadığı için abisinin veya ablasının parası ile okumak zorunda kalan çocuğun okul harçlığını,öğlenlik yemek parasını gasp ettiniz.Belki o çocuk ileride büyük adam olacaktı ülkesinin başbakanı olacaktı ülkesini adaletsiz insanların elinden kurtaracaktı siz ülkenin geleceğini yıktınız.

Siz gariban olan ve haklı olan çocukların eğitim hakkını baltaladınız.Nasıl mı;diyelim iki çocuk arasında problem var.Biri gariban ve haklı, diğeri kodaman ve haksız.Sizin şu anki yönetmeliğinize göre atanacak torpilli arkadaşlar sizce kimi savunacak dersiniz.Tabi ki KODAMANI.Peki kimin sırtına basacak.kime hakaret edecek garibana ve haklıya.İşte sayın bakanım siz bu haklı insanların hakkını gasp ettiniz.

Siz kendi plansız ve programsızlığınızın bedelini millete ödettiniz.Düşünün ben sırf tayinler yapılacak diye il dışı tayin istedim.Ona göre yerimi yurdumu terkettim.Ama sizin plansızlığınızın ve adam kayırmak için çıkarttığınız yönetmeliğin vebalini ben çekiyorum.Siz nerdesiniz;mimarlara ingilizce şarkı dinleyin nutku atıyorsunuz.Siz rahatça bir eliniz yağda bir eliniz balda hayatınıza devam ederken ocak şubat atamalarına güvenerek ev alan bu garip malesef sizin öngörüsüzlüğünüz yüzünden hayatta sahip olup olabileceği tek evini satmak zorunda.Bundan haberiniz varmı sayın Bakanım.

Ev satmak önemli değil,ama siz benim içimdeki adalet duygusunu ve inancımı bitirdiniz asıl kızgınlığım,asıl kırgınlığım asıl sitemim bunadır.

Diyorsunuz ki uygulamasını görelim.Uggularsınız, ama asla adaletli uygulayamazsınız.Türkiyenin şu anki şartlarında bu yönetmeliği adaletli uygulayamazsınız.

Size bir teklifim var.Bakanlığa uğradığınızda sizi en çok seven on kişiye şu soruyu yöneltin.Türkiyede torpil varmı?şayet on kişiden bir kişi derse ki hayır torpil yok.Bu meslekten istifa etmeyen namerttir.Ama onda on derse ki torpil var.O zaman sizde 2009 yönetmeliğine lütfen geri dönün.

Vicdanlardaki adalet duygusunu daha fazla yaralamayın.

Ama illaki dediğim dedik,benim dediğim olacak diyorsanızda;çıkın açıkça söyleyin arkadaş yönetmelik falan beklemeyin.Bu yönetmelikten geriye dönüş yok deyin.İnanın çok onurlu bir iş yapmış olursunuz.Bunca insan boşu boşuna beklenti içerisinde olmaz.

Bu değerli insanlar,Torpile ve torpillilere rağmen, değerli zamanlarını çok sevdikleri ülkelerine ve insanlarına daha yararlı bir şekilde harcama fırsatına girerler.

Çok bir şey beklemiyoruz yüreklice ve dürüstçe bir açıklama.Ya bu yönetmelik adaletsizce de olsa uygulanacak veya hayır adaletli yeni bir yönetmelik çıkacak.Bu kadarcık açıklama çok zor olmasa gerek.
30.06.2013 17:53
Alıntı ❞

Forum'a Git:


Konuyu görüntüleyenler: 1 Misafir
Türkçe Çeviri: MyBBTürkiye
Üretici: MyBB, © 2002-2019 MyBB Group