Yükleniyor...
facebook twitter google + instagram youtube foursquare
Hoşgeldiniz !
Giriş Yapmak İçin Tıkla.


 
Değerlendir:
  • 0 Oy - 0 Yüzde
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Yeni Cevap
Salto Youth Programı nedir?
Konu Görünümü | Doğrusal Görünüm
Yazar Mesaj
Admin Grubu
******
ReaL İstanbul,Türkiye
Konu: 153
Mesaj: 163
Üyelik: 27.04.2013
Rep Puanı: 0
Çevrimdışı
Mesaj: #1
Salto Youth Programı nedir?
Ulusötesi İş Birliği Faaliyetleri (TCA)

Başkanlığımız AB ve Program ülkelerinde gerçekleştirilen uluslararası etkinlikler için bireysel başvuru almakta ve kabul edilenlere destek vermektedir. Kabul edilen katılımcıların konaklama ve yiyecek ihtiyaçları ev sahibi ülkenin ulusal ajansı tarafından karşılanmaktadır. Başkanlığımızca ekonomik sınıf uçak bileti vb. seyahat masrafları, seyahat sigortası ve vize masrafları karşılanmaktadır. Kabul edilen katılımcılar ile sözleşme imzalanmakta ve etkinlik öncesinde ülkesine göre değişen miktarlarda ön ödeme yapılmaktadır.

Eğitimlerin listesine ulaşmak için buraya tıklayınız
http://www.ua.gov.tr/programlar/gen%C3%A...kinlikleri

Değerlendirme sonuçları kabul edilen katılımcılara öncelikle e-posta ile bildirilir ve daha sonra katılımcı listeleri sayfamızda http://bit.ly/19NnNp ilan edilir.

Eğitim etkinlikleri sonrasında kazanımlarınızı diğer gençler ve gençlik çalışanlarıyla paylaşmanız ve yeni projeler hazırlamanız beklenmektedir. Organize gençliğin (aktif olarak Kurum/Kuruluş/STK/Kamu/Topluluk/Gençlik Merkezi/Gençlik Meclisinde çalışan/katılımcı olan gençlerin) ve gençlik çalışanlarının öncelikli olarak desteklenmesi hedeflenmektedir. Bu amaçla kendi ilgi alanlarınız doğrultusunda tüzel kişiliği olan bir kuruluşta, örneğin bir sivil toplum kuruluşunda (dernek, vakıf, vb.), gençlik merkezinde, gençlik meclisinde ya da üniversite/okul topluluğunda/kulübünde aktif olarak çalışmaya başlamanızı öneririz.

Çalışmalar yürüttüğünüz tüzel kişiliğe haiz kurum/kuruluş adına bireysel başvuru yapabilirsiniz. İngilizce başvuru formunda "organization" kısmına temsil ettiğiniz kuruluşu yazınız. Başvuru yapmadan önce konu hakkında yetkililerinizi bilgilendirmeniz önem arz etmektedir.

Uluslararası etkinliklerde etkinliğin dilinde (çoğunlukla İngilizce) okuma/yazma/konuşma becerisi önemli bir koşuldur. Dil belgesi şartı yoktur. Başvuruyu düzgün bir İngilizce anlatım ile doldurmanız beklenmektedir. Etkinlikler sırasında çevirmenlik hizmeti verilmemektedir.

İnternet sitemizin duyuru ve etkinlikler bölümünde yer alan ilanlardaki etkinlikler için başvuru yapabilirsiniz. Bu liste zaman zaman güncellenmekte ve yeni etkinlikler eklenmektedir. Düzenli olarak internet sayfamızı kontrol ediniz. İçerik ve tarihi uygun birden fazla etkinliğe başvuru yapabilirsiniz. Başvuru yapmanız için ilgili duyurudaki başvuru bağlantısına tıkladıktan sonra ulaşacağınız SALTO sitesinde önce yeni kullanıcı hesabı açıp kullanıcı adı ve şifre almanız gerekebilir. Kullanıcı adı ve şifrenizle giriş yaptıktan sonra başvuru bağlantısına tekrar tıklayınız. İlgili SALTO sayfasında sağ üstte bulunan "Apply Now!" bağlantısına tıklayarak başvuru formuna geçiş yapabilirsiniz. Orada "Applications are closed" diye yazıyorsa son başvuru tarihi dolmuş demektir.

Hem internet sitemizdeki hem de SALTO Avrupa Eğitim Takviminde European Training Calendar sayfasında yayımlanan ilanlardaki bilgileri, açıklamaları, aranan koşulları dikkate alınız. Başvurunuzu detaylı ve özenli olarak doldurunuz, boş alan bırakmamaya gayret ediniz. Ek belge göndermenize gerek yoktur.

Değerlendirme, başvuru formları üzerinden yapıldığından, başvuru formunuzu açık, anlaşılır ve net olarak doldurduğunuzdan ve sizi, bu etkinliğe katılımınızla ilgili motivasyonunuzu, somut hedeflerinizi en iyi şekilde aktardığınızdan emin olunuz (Uyarı: İsim ve soyadınızı düzgün ve tam olarak yazmaz iseniz, kabul edilmeniz durumunda adınıza gönderilecek davet mektubu hatalı olabilir, bu durum da vize problemlerine neden olabilir, başvuru formundaki tüm alanların doldurulmasında gerekli dikkati gösteriniz).

Her etkinlik için ortalama 2 (1-5 arası) katılımcı seçilmektedir. Bazı etkinlikler için yüzlerce başvuru alındığından reddedilenlerin sayısının bir hayli yüksek olabileceğini dikkate alınız. Bir etkinlikte aynı kuruluştan en fazla 1 kişiye destek verilecektir.

SALTO internet sitesinde daha çok sayıda etkinlik bulunmaktadır. Ancak bizim sayfamızda yayımlanmayan etkinliklere destek veremiyoruz. O nedenle yalnızca sitemizdeki "etkinlikler" için destek sağladığımızı unutmayınız.

Koşulları sağlayan tüm gençlerimiz ve gençlik çalışanları başvurabilir.

Erasmus+ Gençlik Programı Ulusötesi İş Birliği Faaliyetleri kapsamındaki etkinliklerine göstermiş olduğunuz ilgiden dolayı teşekkür ederiz. İyi çalışmalar dileriz.

Gençlik Çalışmaları Koordinatörlüğü (Youth Work Unit)

Kod:
tca@ua.gov.tr<mailto:tca@ua.gov.tr>
T: +90 312 409 62 60
F: +90 312 409 60 98

TÜRKİYE ULUSAL AJANSI
TURKISH NATIONAL AGENCY
Mevlana Bulvarı No:181
06520 Balgat/Ankara

http://www.ua.gov.tr

http://www.facebook.com/ulusalajans

http://www.twitter.com/ulusalajans/ulusalajans


Sorularınız için başlık açıp yardım talep edebilirsiniz.Açacağınız her başlık ve paylaşacağınız her bilgi ile Öğretmen Platformuna destek olacaksınız.
07.12.2015 15:59
Alıntı ❞

Benzeyen Konular
Konu: Yazar Cevaplar: Gösterim: Son Mesaj
  Erasmus + Gençlik Programı Nisan 2014 sonuçları aspercasper 0 2,192 20.09.2014 22:08
Son Mesaj: aspercasper
  Erasmus Mart 2014 Gençlik Programı başvuru sonuçları ingilizceci 0 1,599 12.07.2014 02:16
Son Mesaj: ingilizceci
  Eurodesk Nedir? ipk23 0 1,832 09.07.2014 01:10
Son Mesaj: ipk23
  Erasmus+ Programı Videolu Anlatım ReaL 0 2,156 23.02.2014 02:51
Son Mesaj: ReaL
  Erasmus Programı Alt Faaliyetleri Nelerdir? ReaL 0 2,066 16.07.2013 23:01
Son Mesaj: ReaL

Forum'a Git:


Konuyu görüntüleyenler: 1 Misafir
Türkçe Çeviri: MyBBTürkiye
Üretici: MyBB, © 2002-2019 MyBB Group