Yükleniyor...
facebook twitter google + instagram youtube foursquare
Hoşgeldiniz !
Giriş Yapmak İçin Tıkla.


 
Değerlendir:
  • 0 Oy - 0 Yüzde
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Yeni Cevap
Misyon Örnekleri (18 tane)
Konu Görünümü | Doğrusal Görünüm
Yazar Mesaj
Üye Grubu
*
liberalistic ,
Konu: 23
Mesaj: 35
Üyelik: 24.11.2013
Rep Puanı: 0
Çevrimdışı
Mesaj: #1
Misyon Örnekleri (18 tane)
MİSYON ÖRNEKLERİ
1 - Bilgi ve birikimlerini tüm insanlık yararına kullanan, topluma yararlı, yaratıcı ve pozitif düşünen, öğrenmeyi öğrenen nitelikli bireyler yetiştirmek.

2 - Atatürk ilke ve inkılaplarına bağlı Cumhuriyet ilkelerinden ödün vermeyen çalışkan, bilgi ve birikimlerini tüm insanlık yararına kullanan, topluma yararlı, paylaşımcı, yaratıcı ve pozitif düşünen yarattığı değerlerle ülkesini tüm dünyada temsil eden nitelikli bireyler yetiştirmek.

3 - Değişen dünya şartlarında bilgi toplumunun insanını yetiştirmeyi amaçlayan okulumuz; öğrencilerimizin sosyal, kültürel ve ekonomik ihtiyaçlarını karşılayacak, yeteneklerinin gelişmesini sağlayacak ve günün teknolojisini kullanarak akademik, mesleki ve teknik eğitim verecek ortamları hazırlamaktır.

4 - Öğrencilerimizi bilgi, beceri ve yetenekleri doğrultusunda yetiştirerek mesleğinde en başarılı bireyler haline getirmektir

5 - Değişen dünya şartlarında bilgi toplumunun insanını yetiştirmek

6 - İş ve hizmet alanlarının gereksinimi olan kalifiye teknik insan gücünün yetiştirilmesi
7 - Öğrencilerimizin yeteneklerinin gelişmesini sağlayacak ve günün teknolojisini kullanarak akademik, teknik ve mesleki eğitimi verecek ortamları hazırlamak

8 - Öğrencilerini sorumluluk sahibi, kendine güvenen bireyler olarak yetiştiren, sosyal, kültürel ve ekonomik ihtiyaçlarını karşılayan, günün teknolojisini kullanarak mesleki ve teknik eğitim ortamları hazırlayan, alanında tercih edilen kurum olmak.

9 - Eğitim alanındaki yeni yaklaşımları takip eden böylelikle öğrencilerimize kaliteli eğitim sunan farklılıkları zenginlik kabul eden bir mesleki eğitim kurumuyuz.

10 - ………….. Lisesi olarak öğrencilerimizin sosyal, kültürel ve ekonomik ihtiyaçlarını karşılayacak, yeteneklerinin gelişmesini sağlayacak ve günün teknolojisini kullanarak akademik, mesleki ve teknik eğitim verecek ortamları hazırlamak için varız.

11 - Öğrencilerimizin bireysel yetenekleri göz önünde bulundurarak, Atatürk’ün işaret ettiği muasır medeniyet seviyesine ulaştırabilecek; nitelikli, çağın teknolojisiyle donanmış üretici insan yetiştirmektir

12 - Değişen dünya şartlarında bilgi toplumunun insanını yetiştirmeyi amaçlayan ………… Lisesi olarak öğrencilerimizin sosyal, kültürel ve ekonomik ihtiyaçlarını karşılayacak yeteneklerinin gelişmesini sağlayacak ve günün teknolojisini kullanarak akademik, mesleki ve teknik eğitim verecek ortamları hazırlamaktır.

13 - ………… Lisesi Olarak içinde bulunduğumuz il bölge ve ülkenin iş ve hizmet alanlarındaki teknik insan gücünü sağlamak için sosyal kültürel ve ekonomik ihtiyaçlarını karşılayacak ve günün teknolojisini kullanarak akademik, mesleki ve teknik eğitim vererek işsizlik ortamında ayakta kalma becerisini gösterecek öğrenci yetiştirmek

14 - İş ve hizmet alanının gereksinimi olan teknik insan gücünü yetiştirmek, bu nedenle çevrenin eğitim ve öğretim ihtiyacını karşılamak, okulda yapılan meslek eğitimini iş ve hizmet hayatının gerektirdiği şartlarda gerçekleştirmek ve çevre okul işbirliğini kurmaktır.

15 - Değişen dünya şartlarında; milli ve ahlaki değerlerimizi koruyarak bilgi toplumu insanını yetiştirmek. Sosyal-kültürel ihtiyaçları karşılayarak yeteneklerinin gelişmesini sağlamak, iş dünyasına nitelikli elaman yetiştirmek

16 - Okulumuz, mesleki ve teknik eğitim alanında en saygın ve tercih edilen bir kurum olarak, iş ve hizmet alanlarının ihtiyaç duyduğu teknik insan gücünü yetiştirmek ve öğrencilerini üst akademik hayata hazırlamak için vardır.

17 - Öğrencilerimizi yetenekleri ve yeterlilikleri doğrultusunda, özgüven sahibi ve sorumluluklarının bilincinde, çağdaş bilgilere ulaşabilen, dünyada eğitim alanındaki gelişmelere ayak uydurabilen, beceri ve yetenekleri ölçüsünde hem yüksek öğretime hazırlamak hem de bölgenin iş ve hizmet alanlarının gereksinimi olan teknik insan gücünü yetiştirmek.

18 - Eğitimin yeniden tanımlandığı okul kavramını sorgulandığı günümüzde, eğitim alanındaki yeni yaklaşımları takip ediyor, “öğrencilerimize daha iyi bir eğitim imkânı nasıl sağlarız?” sorusunu sürekli olarak kendimize soruyoruz.

( Bu dokümandaki tüm misyon örnekleri size yardımcı olmak amacıyla hazırlanmıştır. Bunlar arasında kendinize en uygun olanı seçip kullanabilir ya da kendiniz misyon yazabilirsiniz. Önerilen kurumunuzla ilgili kendinizin misyon yazması.)

Alıntı
(Bu Mesaj 26.05.2014 18:27 değiştirilmiştir. Değiştiren : liberalistic.)
26.05.2014 18:27
Alıntı ❞

Benzeyen Konular
Konu: Yazar Cevaplar: Gösterim: Son Mesaj
  Temel ilke ve değerler örnekleri liberalistic 0 1,572 15.06.2014 00:28
Son Mesaj: liberalistic
  Vizyon örnekleri liberalistic 0 1,478 04.06.2014 21:27
Son Mesaj: liberalistic
  Hep Göz Ardı Edilen Misyon: İnsan Yetiştirmek ReaL 2 2,431 05.12.2013 12:16
Son Mesaj: alipekgoz

Forum'a Git:


Konuyu görüntüleyenler: 1 Misafir
Türkçe Çeviri: MyBBTürkiye
Üretici: MyBB, © 2002-2018 MyBB Group