Yükleniyor...
facebook twitter google + instagram youtube foursquare
Hoşgeldiniz !
Giriş Yapmak İçin Tıkla.

Değerlendir:
  • 0 Oy - 0 Yüzde
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Yeni Cevap
Meb 2012 yılı etwinning faaliyeleri
Konu Görünümü | Doğrusal Görünüm
Yazar Mesaj
Admin Grubu
aspercasper ,
Konu: 129
Rep Puanı: 0
Meb 2012 yılı etwinning faaliyeleri
Milli Eğitim Bakanlığı 2012 Yılı Faaliyet Raporunu açıkladı. Faaliyet Raporuna göre 2012 yılında yapılan e-Twinning çalışmaları şu şekilde:

1- e-Twinning Projesi
Projenin Başlama Tarihi: Şubat 2009
Projenin Bitiş Tarihi: Belirlenmedi
Projenin Paydaşları: Avrupa Komisyonu, Eğitim, Görsel-İşitsel ve Kültür Yürütme Ajansı, 33
Avrupa Ülkesi Eğitim Bakanlıkları ve Ulusal Ajansları, Avrupa Okul Ağı Konsorsiyumu,
Projenin Yürütücüsü: Yenilik ve Geliştirme Grup Başkanlığı altında kurulmuş olan e-Twinning
Türkiye Ulusal Destek Servisi,
Projenin Hedef Kitlesi: Öğretmenler, öğrenciler, okul müdürleri,
Projenin Amacı:
* Avrupa’daki tüm öğretmenler için öğrencilerini de dâhil edebilecekleri pedagojik ve güvenilir bir sosyal ağ ortamı oluşturmak,
* Öğretmenlerin ve öğrencilerin BT kullanım becerilerini artırmak,
* Müfredata teknoloji entegrasyonunu kolaylaştırmak,
* Yenilikçi öğretim yöntem ve teknikleri geliştirmek,
* Çevrimiçi projeler yoluyla kullanıcı kaynaklı içerik üretimini desteklemek,
* Öğretmen ve öğrencilerin İngilizce iletişim becerilerini geliştirmek.
Proje Kapsamında Yapılan Çalışmalar:
A. e-Twinning Faaliyeti 2012 Çalışma Planı Kapsamında doğrudan Ulusal Destek Servisi
tarafından gerçekleştirilen faaliyetler:
* Isparta, Uşak, Konya, Aksaray, Nevşehir, Diyarbakır, Mardin, Çankırı, Kastamonu, Zonguldak, Ankara ve Karabük illerinde e-Twinning hakkında bilgilendirme ve eğitim toplantıları düzenlenmiştir.
* Uşak, Konya, Mardin ve Karabük illerinde okul ziyaretleri yapılarak öğrenci, öğretmen ve okul müdürlerine e-Twinning faaliyeti tanıtılmıştır.

* 1-2 Haziran 2012 tarihlerinde Ankara’da Belçika, Almanya, Fransa ve ülkemizden öğretmenlerin ve Bakanlık yetkililerinin katıldığı bir uluslararası irtibat semineri gerçekleştirilmiştir.
* 3-4 Haziran 2012 tarihlerinde Ankara’da Fransa ve Almanya Ulusal Destek Servisleriyle
Türkiye UDS arasında fikir ve deneyim alışverişinin sağlandığı bir işbaşı eğitim faaliyeti
gerçekleştirilmiştir.
* Uşak’ta bir e-Twinning hatıra ormanı oluşturulmuştur.
* Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığı öğretmen ve idarecilerine yönelik Kızılcahamam’da
bir e-Twinning eğitim faaliyeti gerçekleştirilmiştir.
* 22-25 Aralık-2012 tarihlerinde 81 ilimizden 2’şer öğretmenin, il koordinatörlerinin ve
Ulusal Kalite Etiketi alan öğretmenlerin katıldığı toplamda 240 kişiye yönelik ulusal bir
e-Twinning Konferansı düzenlenmiştir.
* Belçika ve Almanya’da yapılan e-Twinning yıllık konferansı, çalışma grubu ve yönetim
toplantılarına katılım sağlanmıştır.
Ulusal Destek Servisinin yukarıda belirtilen çalışmaları sonucunda toplamda 2.468 öğretmenimiz
ve okul müdürümüz e-Twinning Faaliyeti kapsamında yapılan faaliyetlerden birebir faydalanma
imkanı bulmuştur.
B. e-Twinning Faaliyeti kapsamında, 81 ilimizde e-Twinning il koordinatörleri tarafından
gerçekleştirilen faaliyetler:
* 102 adet yüz yüze bilgilendirme toplantısı organize edilmiş ve bu toplantılarla 4.199 öğ-
retmenimiz bilgilendirilmiştir.
* 47 adet yüz yüze eğitim faaliyetiyle 1.160 öğretmenimiz e-Twinning hakkında eğitim
almıştır.
* 350 okulumuz ziyaret edilerek e-Twinning Faaliyeti hakkında bilgilendirilmiş, gerekli gö-
rülen durumlarda birebir yardım ve destek sağlanmıştır.
Yapılan çalışmalar sonucunda 6.944 öğretmen ve 664 okul müdürüyle yüz yüze irtibat kurulup
e-Twinning faaliyeti hakkında teknik-pedagojik destek ve tanıtıcı hizmet sağlanmıştır.

İLETİŞİM :

ogretmenplatformu@gmail.com
(Bu Mesaj 01.08.2013 12:54 değiştirilmiştir. Değiştiren : aspercasper.)
01.08.2013 12:46
Alıntı ❞

Benzeyen Konular
Konu: Yazar Cevaplar: Gösterim: Son Mesaj
  eTwinning Ödülleri Başvuru Çağrısı ingilizceci 0 1,301 08.12.2015 01:31
Son Mesaj: ingilizceci
  eTwinning Kullanıcıları İçin Anket ReaL 0 1,435 29.09.2013 23:02
Son Mesaj: ReaL
  e-Twinning projesi nedir? eTwinning projesinin faydası nedir? aspercasper 0 9,733 02.07.2013 01:30
Son Mesaj: aspercasper

Forum'a Git:

Konuyu görüntüleyenler: 1 Misafir
Türkçe Çeviri: MyBBTürkiye
Üretici: MyBB, © 2002-2017 MyBB Group