Yükleniyor...
facebook twitter google + instagram youtube foursquare
Hoşgeldiniz !
Giriş Yapmak İçin Tıkla.


 
Değerlendir:
  • 0 Oy - 0 Yüzde
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Yeni Cevap
Liseler arası sosyal medya ve dil yarışması
Konu Görünümü | Doğrusal Görünüm
Yazar Mesaj
Üye Grubu
*
nintendo ,
Konu: 27
Mesaj: 37
Üyelik: 23.12.2013
Rep Puanı: 0
Çevrimdışı
Mesaj: #1
Liseler arası sosyal medya ve dil yarışması
[Resim: Vpro4q.jpg]

KATILIM ŞARTNAMESİ

1. Yarışmaya, 2013-2014 eğitim-öğretim yılında Türkiye'deki orta öğretim kurumlarında (Liseler, Fen ve Anadolu Liseleri, Meslek Liseleri, Sanat-Teknik ve Sosyal Bilimler Liseleri, Özel Fen-Anadolu Liseleri, Kolejler ile Amerikan-Alman-Fransız-Avusturya Liseleri) okumakta olan öğrenciler katılabilecek.

2. Yarışmaya her liseden en çok üç eser kabul edilecek.

3. Nüfusu 100.000'den (yüz bin) fazla ilçeler il gibi değerlendirilecek ve ilçelerde kurulan komisyonlardan geçen en az beş, en fazla on beş eser doğrudan Türkiye Dil ve Edebiyat Derneği'ne elektronik posta ile gönderilecek.

4. İllerde kurulan komisyonlardan geçen en az beş, en fazla on beş eser Türkiye Dil ve Edebiyat Derneği'ne elektronik posta ile gönderilecek.

5. Eserler, A4 kâğıdına 1,5 satır aralığı ve 12 puntoyla, Times New Roman yazı karakteriyle yazılacak. Her aday, en az iki (2), en fazla dört (4) sayfalık tek bir eserle katılacak.

6. Eserler özgün olup herhangi bir yarışmaya katılmamış, bir yerde yayımlanmamış ve ödül almamış olacak.

7. Yarışmacılar belirlenen ödüller dışında herhangi bir hak talep etmeyecek.

8. Yarışmaya gönderilen bütün eserlerin telif haklarının Türkiye Dil ve Edebiyat Derneği ile Millî Eğitim Bakanlığı'na ait olduğu peşinen kabul edilmiş sayılır. Dernek, bu eserleri yayımlaması hâlinde yarışmacılara ayrıca bir ödemede bulunmayaca. Türkiye genelinde dereceye giren ilk yüz eser ve dereceye girmese dâhi yayınlanmaya değer görülen diğer çalışmalar bir araya getirilerek bir sonraki yarışmanın ödül töreninde dağıtılmak üzere TDED tarafından basılacak. Basılan bu eser yarışmaya katılan her öğrencinin ikâmet adresine TDED tarafından gönderilecek.

9. Yarışma şartnamesine uygun olmayan veya zamanında teslim edilmeyen eserler değerlendirmeye alınmayacak ve iade edilmeyecek.

10. Resmi başvuru formu http://www.tded.org.tr internet sitesinden ya da millî eğitim müdürlüğü ilgili şube müdürlüklerinden temin edilip doldurulacak. Gönderilmeye değer görülen eserleri ise, il ve il statüsünde değerlendirilen ilçeler doğrudan, diğer ilçeler de bağlı bulundukları il millî eğitim müdürlükleri vasıtasıyla aşağıdaki takvime uygun olarak gönderecekler. (Komisyon, eserlerde düzeltme ve karalama yapmayacak, eserlerle ilgili değerlendirmesini ekte verilen çizelge üzerinde yapacak. Eserlerin asılları ve CD'si ilgili komisyon tarafından kontrol edilerek eksiksiz TDED genel merkezine ulaştırılacak. Dereceye giren eserlerin aslının ve/veya CD'sinin olmadığı tespit edilirse, sonuç ile ilgili karar MEB ve TDED tarafından verilecektir.)

11. Bu yarışmayı Millî Eğitim Bakanlığı adına Hayat Boyu Öğrenme Genel Müdürlüğü yürütecektir; Türkiye Dil ve Edebiyat Derneği adına Eğitim ve Kültür İşlerinden sorumlu Genel Başkan Yardımcısı Nevzat Bayhan yönetiminde Eyüp Alkan ve Gamze Bayram yürütecek. Gerek görülmesi hâlinde işin sekretaryasını yürütmek üzere MEB onayı ve önerisiyle İstanbul İl Millî Eğitim Müdürlüğü'nden personel desteği alınacak.

KATILIM ŞARTI

1. Okullar, ön elemeden geçen üç eser için ekteki formu doldurup her eserden bir kopya çoğaltarak ilgili il, il statüsündeki ilçe ve il millî eğitim komisyonlarına göndererek yarışmaya katılabilecekler.

Seçici Genel Kurul II (Üniversitelerin Yeni Türk Edebiyatı Bölümlerinde Prof., Doçent ve Dr. Unvanlı öğretim üyeleri, Edebiyatçılar [Örnek: Rasim Özdenören, Hilmi Yavuz,], MEB adına Hayat Boyu Öğrenme Genel Müdürlüğü'nün önereceği bir kişi, Yunus Emre Enstitüsü Başkanı Prof. Dr. Hayati Develi, TDED adına Nevzat Bayhan ve Dr. Ahmet Koçak, Dil ve Edebiyat dergisi adına Üzeyir İlbak.) gibi isimlerden oluşuyor.

YARIŞMA TAKVİMİ:

Yarışma takvimi aşağıdaki şekilde belirlendi:

a. Okullar en geç 10 Haziran 2014'te eserleri teslim alacak.

b. Teslim alınan eserler 25-20 Haziran 2014 tarihleri arasında değerlendirilecek ve ilk üç eser seçilecek.

c. Seçilen eserler yukarıdaki başvuru standartlarına uygun olarak 26 Haziran 2014 tarihinden itibaren il ve il statüsündeki ilçelerde kurulu seçici kurullara teslim esilecek.

d. İl ve il statüsündeki ilçelerin seçici kurulları 30 Haziran – 05 Temmuz 2014 tarihleri arasında çalışmalarını tamamlayıp okuyup-sıraladıkları eserleri TDED Genel Merkezine gönderecek.

e. Eserlerin TDED'e gönderilme tarihi 06 Temmuz 2014'de başlayacak, 15 Temmuz 2014'de tamamlanacaktır. Gecikmeden dolayı oluşacak olası hak kayıplarından, ilgili komisyonun kurulduğu merkezdeki millî eğitim müdürlüğü sorumlu olacak.

f. Yarışma sonuçları Ekim/Kasım 2014 tarihinde ödül töreninde açıklanacak. (Yarışma öncesi dereceye giren öğrenciler ve okulları ile bağlı oldukları millî eğitim müdürlükleri bilgilendirilecektir.)

g. Ödüller İstanbul'da düzenlenecek törenle sahiplerine verilecek.

h. Ödüller sponsor ve TDED tarafından karşılanacak.

ÖDÜLLER:

Birinciye: Dizüstü Bilgisayar (İ7 işlemci, tutarı: 2000,- TL üstü).

İkinciye: Dizüstü Bilgisayar (İ5 işlemci, tutarı: 1500,- TL üstü).

Üçüncüye: Dizüstü Bilgisayar (İ3 işlemci, tutarı: 1000,- TL üstü).

Dördüncüye: Dijital Kamera (tutarı: 800,- TL üstü).

Beşinciye: Dijital Fotoğraf Makinesi (tutarı: 500,- TL üstü)

Ayrıca ilk beş sırayı paylaşan öğrencilere:

1. Üniversite tahsilleri süresince TDED'in Dil ve Edebiyat Dergisi'nde yazı yazmak kaydıyla yönetim kurulunca her yıl için belirlenen miktarda burs verilecek.

2. TDK Türkçe Sözlük ve Yazım Kılavuzu, Ekrem Erdem tarafından kaleme alınan 'Bizimki Türkçe Sevdası' ve daha önce yapılan yarışmalarda dereceye giren öğrencilerimizin eserlerinin yer aldığı 'Denemeler, Hikâyeler ve Şiir' adlı kitaplar ile aylık yayımlanan Dil ve Edebiyat Dergisi'ne 1 yıllık abonelik yapılacak.

3. İlk beş dereceye giren öğrencilerin danışman öğretmenlerine (900,-TL'den az olmamak kaydıyla (Samsung, Nokia veya Blackberry) cep telefonu hediye edilecek.

Ayrıca....

A. Okullarına onurluk ile MEB, TDK ve TDED imzalı Şeref Belgesi.

B. Birinci öğrenciye, okuluna ve öğretmenine 'Altın Renkli' Şeref Belgesi.

C. İkinci öğrenciye, okuluna ve öğretmenine 'Gümüş Renkli' Şeref Belgesi.

D. Üçüncü öğrenciye, okuluna ve öğretmenine 'Bronz Renkli' Şeref Belgesi.

E. Dördüncü ve beşinci olan öğrencilere, öğretmen ve okullarına 'Bej Renkli' Şeref Belgesi.

F. Mansiyona hak kazanan öğrencilere, öğretmenlerine ve okullarına 'Toprak Renkli' Şeref Belgesi.

4. İlk beş dereceye giren öğrencilerin danışman öğretmenlerine Türk Dil Kurumu Sözlüğü ve Türk Dil Kurumu Yazım Kılavuzu ile aylık yayımlanan Dil ve Edebiyat Dergisi'ne 1 yıllık abonelik.

Mansiyon Kazanan 25 Öğrenciye ise:

1. Öğrencilere MP4 Çalar, Öğretmenlerine 1 adet Çeyrek Altın ile Türk Dil Kurumu Sözlüğü ve Türk Dil Kurumu Yazım Kılavuzu, aylık yayımlanan Dil ve Edebiyat Dergisi'ne 1 yıllık abonelik yapılacak.

2. Okullarına onurluk ve katılım belgesi verilecek.

İLETİŞİM BİLGİLERİ

Katılım Adresi: Feshane Cad. No: 3 (Eyüp Eski Merkez Karakolu Karşısı) Eyüp/İstanbul.

Kaynak:Yenişafak
17.05.2014 13:43
Alıntı ❞

Benzeyen Konular
Konu: Yazar Cevaplar: Gösterim: Son Mesaj
  Online Bilim Fuarı Yarışması bilimfuarim 1 1,674 12.03.2014 16:22
Son Mesaj: helin

Forum'a Git:


Konuyu görüntüleyenler: 1 Misafir
Türkçe Çeviri: MyBBTürkiye
Üretici: MyBB, © 2002-2018 MyBB Group