Yükleniyor...
facebook twitter google + instagram youtube foursquare
Hoşgeldiniz !
Giriş Yapmak İçin Tıkla.


 
Değerlendir:
  • 0 Oy - 0 Yüzde
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Yeni Cevap
Leonardo Da Vinci Hazırlık Ziyaretlerine Başvuru nasıl yapılır?
Konu Görünümü | Doğrusal Görünüm
Yazar Mesaj
Admin Grubu
******
ReaL İstanbul,Türkiye
Konu: 153
Mesaj: 163
Üyelik: 27.04.2013
Rep Puanı: 0
Çevrimdışı
Mesaj: #1
Leonardo Da Vinci Hazırlık Ziyaretlerine Başvuru nasıl yapılır?
Başvuru Nasıl Yapılır?
Leonardo Da Vinci Programı Hazırlık Ziyaretleri faaliyeti için başvuru yapılmadan önce 2012 Yılı Ulusal Teklif Çağrısı'nda ilgili alanların okunması ve aşağıdaki yönergelerin izlenmesi gerekmektedir.

Online Başvuru
http://online.ua.gov.tr/ adresinde yer alan " 2012 Hazırlık Ziyaretleri Başvuru Formu" eksiksiz doldurulup, sisteme kaydedilmelidir. Başvuru formu TURNA sistemine yüklendikten sonra "Başvurularım" bölümünden başvurunuzu listede bularak ve "Başvuru Formunu Göster" ile formunuzu Adobe Reader 9.0'da açıp, file-print seçeneğini kullanarak başvurunuzun çıktısını alabilirsiniz. Sisteme kaydettiğiniz başvuru formundaki kod ile formun çıktısında yer alan kodun aynı olması gerekmektedir.

E-Başvuru Nasıl Yapılır?
Başvuru formu doldurulup online olarak onaylandıktan (submit) sonra bir çıktısı alınarak beyan (declaration) bölümleri başvuru sahibi kuruluşun yasal yetkilisi tarafından mutlaka imzalanmalı ve mühürlendikten (imza ve mühür ıslak olmalıdır) sonra 1 nüsha olarak son başvuru tarihinden önce ekleri ile birlikte Merkez Başkanlığımıza elden ya da posta (postaya veriliş tarihi esas alınır) ile teslim edilmelidir.

Başvuru İçin Gerekli Belgeler
Çıktısını almış olduğunuz başvuru formu ekinde aşağıdaki belgelerin sunulması gerekmektedir.

Ev Sahibi Kuruluştan Alınan Kabul Belgesi
Hazırlık Ziyareti başvurularında Hazırlık Ziyaretine ev sahipliği yapacak olan kuruluştan resmi bir davet mektubu alınmalıdır. Davet mektubunda kuruluşun ve kuruluş adına katılacak kişinin adı ve faaliyetin hangi tarihlerde gerçekleştirileceği olmalı ve belge ev sahipliği yapacak olan kuruluş tarafından imzalı olmalıdır. Ev sahibi kuruluş tarafından gönderilen orijinal belge başvuru formunun ekinde Kurumumuza gönderilmelidir.

Hazırlık Ziyaretleri kapsamında resmi davet yazısının başvuru ile birlikte sunulması gerekmektedir. Resmi davet yazısı bulunmayan başvurular geçersiz sayılacaktır.

Yabancı Dil Belgesi
Dil yeterlilik belgesini başvurusu ile birlikte göndermeyen başvuru sahiplerinin başvuruları geçersiz sayılacaktır. Başvuru sahiplerinin başvuruları ile birlikte sunmaları gereken son beş yıla ait dil puanı belgesi, KPDS 60 olarak belirlenmiştir. KPDS 60 puanına denk gelen diğer yabancı dil puan ve belgelerinin denklik puan değerlerine Yükseköğretim Kurulu Başkanlığı'nın (YÖK) internet adresinden "Yabancı Dil Eşdeğerlilik" sayfasından ulaşılabilmektedir. KPDS dışında dil belgesine sahip başvuru sahiplerinin, başvuru öncesinde kendi durumlarına ilişkin denk belgeler için söz konusu siteyi kontrol etmeleri gerekmektedir.

Dil yeterlilik belgesini sunmayan başvuru sahiplerinin başvuruları geçersiz sayılır.

Yabancı dil öğretmenleri ile yabancı dille eğitim veren üniversitelerden mezun olmuş öğretmenlerin diploma veya mezuniyet belgesi örneğini başvuruları ile birlikte sunmaları yeterlidir. Ayrıca, yukarıda belirtilen yabancı dil sınav sonuç belgelerini ibraz etmeleri zorunlu değildir. (Başvuruda katılımcıya ait (katılımcı İngilizce öğretmeni olsa dahi) hiç bir belge sunulmaması (sınav sonuç/diploma/mezuniyet) durumunda başvuru geçersiz sayılır)

Başvuru formunun ekinde sunulan yabancı dil belgesi örneklerinin (diploma/sınav sonuç belgesi) onaylı (noter/kurum) olması gerekmektedir.

Üst Yazı
Hazırlık Ziyaretine katılmanızda bir sakınca olmadığına dair başvuru sahibi kurumunuzdan bir üst yazı alınız.

Tüzel Kişilik Belgesi
Kamu kurumları dışındaki özel kurum/kuruluşlardan yapılacak başvurulara kurum/kuruluşun tüzel kişiliğe sahip olduğunu gösterir resmi bir belge de eklenmelidir.

Leonardo Hazırlık Ziyaretleri ve İrtibat Seminerleri kapsamında başvuru yapacak özel okullar, tüzel kişiliğe haiz olduklarını başvuru esnasında resmi olarak kanıtlamak zorundadırlar. Bunu kanıtlayamayan başvuru sahiplerinin başvuruları geçersiz sayılır.

Başvuru Formunu Merkez Başkanlığımıza Sunmak
Başvuru formunu yukarıda belirtilen ekleri ile birlikte 1 nüsha olarak en geç web sayfamızda ilan edilen son başvuru tarihinde Merkez Başkanlığımıza elden teslim edilmeli ya da postaya verilmelidir. İlan edilen son başvuru tarihinden sonra postaya verilen başvurular geçersiz sayılacaktır. Başvurunuzun ayırt edilebilmesi açısından zarfın üzerine "Kurum adınızı" ve "Hayatboyu Öğrenme Programı Leonardo Hazırlık Ziyareti Başvurusu" açıklamasını yazınız.

Posta adresimiz
AB Eğitim ve Gençlik Programları Merkezi Başkanlığı
Mevlana Bulvarı No:181 TR 06520 BALGAT/ANKARA
14.07.2013 22:30
Alıntı ❞

Benzeyen Konular
Konu: Yazar Cevaplar: Gösterim: Son Mesaj
  2013 Leonardo Da Vinci Başvuru sonuçları açıklandı aspercasper 0 2,773 25.07.2013 17:26
Son Mesaj: aspercasper
  LEonardo Da Vinci Hareketlilik projeleri başvuru sonrası süreç nasıldır? ReaL 0 2,488 14.07.2013 22:36
Son Mesaj: ReaL
  Leonardo Da Vinci Hazırlık Ziyaretleri Başvuru Şartları nelerdir? ReaL 0 2,293 14.07.2013 22:35
Son Mesaj: ReaL
  Leonarda projeleri irtibat semineri başvuru sonrası süreç nasıldır? ReaL 0 2,241 14.07.2013 22:28
Son Mesaj: ReaL
  LDV İrtibat semineri başvuru şartları nelerdir? ReaL 0 2,258 14.07.2013 22:25
Son Mesaj: ReaL

Forum'a Git:


Konuyu görüntüleyenler: 1 Misafir
Türkçe Çeviri: MyBBTürkiye
Üretici: MyBB, © 2002-2020 MyBB Group