Yükleniyor...
facebook twitter google + instagram youtube foursquare
Hoşgeldiniz !
Giriş Yapmak İçin Tıkla.


 
Değerlendir:
  • 0 Oy - 0 Yüzde
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Yeni Cevap
Leonardo Da Vinci Hareketlilik Projelerine Başvuru Nasıl Yapılır?
Konu Görünümü | Doğrusal Görünüm
Yazar Mesaj
Admin Grubu
******
ReaL İstanbul,Türkiye
Konu: 153
Mesaj: 163
Üyelik: 27.04.2013
Rep Puanı: 0
Çevrimdışı
Mesaj: #1
Leonardo Da Vinci Hareketlilik Projelerine Başvuru Nasıl Yapılır?
2013 Teklif Çağrısı dönemi Hayatboyu Öğrenme Programının alt faaliyeti olan Leonardo da Vinci Programı Hareketlilik faaliyet alanı için başvurular, Merkezimiz tarafından yürütülen TURNA isimli elektronik proje yönetim sistemi aracılığı ile internet üzerinden yapılacaktır.

Elektronik başvuru işleminin tamamlanmasının ardından Merkez Başkanlığımıza ulaştırılacak belgeler şunlardır:

Başvuru formunun bir nüsha çıktısı (Formun M. Bölümü mavi mürekkepli kalemle doldurulmalı ve imzalanmalıdır.)
Yurtdışı ve yurtiçi proje ortağı kuruluşlardan alınan niyet mektupları,
Başvurunun ve niyet mektuplarının posta/kargoya verilmesi veya elden teslimi için son tarih 1 Şubat 2013'tür. Yukarıdaki belgeleri içeren zarf, üzerine aşağıdaki şekilde bilgi ve adres yazılarak Merkez Başkanlığımıza gönderilmelidir:

Leonardo da Vinci Programı 2013 Hareketlilik Proje Teklifi
(Başvuru Sahibi Kurumun İsmi)
Avrupa Birliği Eğitim ve Gençlik Programları Merkezi Başkanlığı
Mevlana Bulvarı No: 181 PK06520 Balgat/ANKARA
Başvuruya İlişkin Dikkat Edilecek Hususlar:

Hareketlilik Başvuru Formuna TURNA elektronik proje yönetim sistemi üzerinden ulaşılabilir ve bilgisayarınıza indirebilirsiniz. Başvuru için rehber ve teklif çağrılarından yararlanabilirsiniz.
Herhangi bir şekilde TURNA sistemine yüklenmeyip CD yada e-posta aracılığıyla gönderilen başvurular geçerli kabul edilmeyecektir. Başvuru formunun çıktısı arkalı önlü alınabilir.
TURNA sisteminden indirilen her başvuru formu için ayrı bir kod numarası (Form hash code) oluşmaktadır. Bu sebeple kontrolü tamamlanan ve son hali verilen başvuru formunun bir kez sisteme yüklenmesi önem arz etmektedir. Son başvuru tarihinden önce ve zorunlu hallerde sisteme birden fazla başvuru yüklenmesi halinde; son yüklenen başvurunun tüm sayfalarının çıktısı alınarak imzalanmalı ve Merkez Başkanlığımıza ulaştırılmalıdır. Başvuru formu çıktılarında farklı kod numaraları olan sayfalar bulunması durumunda veya sisteme yüklenen proje kod numaraları ile Başkanlığımıza gönderilen çıktılardaki kod numaralarının farklı olması durumunda değerlendirme yapılamayacaktır.
Başvuru formu zımbalanarak gönderilmeli, spiral ve sunum dosyası kullanılmamalıdır.
Önemli Hatırlatmalar:

Başvuru formunda belirttiğiniz tüm faaliyetleri yapmakla yükümlü olduğunuzu unutmayınız.
Program kuralları gereğince başvuru sahibi kuruluşun tüzel kişiliğe sahip olması gerekmektedir. Bu sebeple şahıs şirketi, okul aile birlikleri vb. tüzel kişiliği bulunmayan kuruluşların başvuruları, tespit edildiği an geçersiz olacaktır.
Bir kurumun sadece bir projede yurtiçi ortak olması gerektiğini bu sebeple yurtiçi ortaklardan alınacak niyet mektuplarının başvuru formuyla birlikte Merkezimize ulaştırılması gerektiğini unutmayınız. Başvuru aşamasında yurtdışı ve yurtiçi ortaklardan alınacak niyet mektuplarının faks ve taranmış nüshaları kabul edilmektedir. Projenin yeter puan alarak kabul edilmesi durumunda sözleşme aşamasında niyet mektuplarının asılları istenecektir.
Proje konusuyla doğrudan ilgili olmayan ve yerleştirmeyi organize etmek; katılımcıları ilgili kuruluşlara yönlendirmek; katılımcıların transfer, barınma gibi ihtiyaçlarını karşılamak vb. faaliyetler için hizmet sunan kuruluşların proje başvuru formunda "Ortak Kurumlar" başlığı altında INT-PA/ Aracı Ortak/ Aracı Kuruluş koduyla belirtilmesi ve istenen tüm bilgilerin doldurulması gerektiğini unutmayınız.
Önceki yıllarda aracı kuruluşlardan alınan hizmetlerde bir takım sıkıntılar yaşandığı gözlemlenmiştir. Projenin yürütülmesinde aksaklıklara sebep olan ve projelerde Başkanlığımıza karşı sorumluluğu bulunmayan bu kuruluşlar proje sahiplerini mali, idari ve hukuki açılardan sorumluluk altında bırakabilmektedir. Başvurudan önce bu hususun göz önünde bulundurularak yurtdışı ortaklık yapılması düşünülen aracı kuruluşların ve temin ettiği niyet mektuplarının güvenilirliği konusunda gerekli hassasiyetin gösterilmesi projenin değerlendirilmesi ve uygulaması açısından önem taşımaktadır. Bu konuda Merkezimizin duyurusunu incelemek ve daha fazla bilgi edinmek için tıklayınız.
Mesleki eğitim sorumlularının, mülki ve yerel idarecilerin, kurum yöneticilerinin, öğretmenlerin katılımcı olarak yer almasına uygun olan hedef grubu VETPRO'dur. Bu nitelikteki katılımcıların yer alacağı PLM projeleri kalite değerlendirmesinde düşük puanlar alarak elenebilmektedir. PLM projeleri iş gücü piyasasındaki; mesleki eğitim alan çalışanları, serbest çalışan veya iş arayan kişileri kapsamaktadır. Hazırlanacak projelerinde hedef grubuna uygun katılımcılar belirlenmesi gerekmektedir.
* Başvuru Formudaki zorunlu güncellemeler sebebiyle 28/12/2012 tarihinden önce indirilmiş formlar kullanılmamalı, sayfa altlarında son versiyon olduğunu gösteren Ver.2013/1.4 yazan formlar kullanılmalıdır.
Bilgilerinize saygıyla sunar, proje çalışmalarınızda başarılar dileriz.

Leonardo da Vinci Program Koordinatörlüğü
14.07.2013 21:59
Alıntı ❞

Benzeyen Konular
Konu: Yazar Cevaplar: Gösterim: Son Mesaj
  2013 Leonardo Da Vinci Başvuru sonuçları açıklandı aspercasper 0 2,773 25.07.2013 17:26
Son Mesaj: aspercasper
  LEonardo Da Vinci Hareketlilik projeleri başvuru sonrası süreç nasıldır? ReaL 0 2,488 14.07.2013 22:36
Son Mesaj: ReaL
  Leonardo Da Vinci Hazırlık Ziyaretleri Başvuru Şartları nelerdir? ReaL 0 2,293 14.07.2013 22:35
Son Mesaj: ReaL
  Leonardo Da Vinci Hazırlık Ziyaretlerine Başvuru nasıl yapılır? ReaL 0 2,739 14.07.2013 22:30
Son Mesaj: ReaL
  Leonarda projeleri irtibat semineri başvuru sonrası süreç nasıldır? ReaL 0 2,241 14.07.2013 22:28
Son Mesaj: ReaL

Forum'a Git:


Konuyu görüntüleyenler: 1 Misafir
Türkçe Çeviri: MyBBTürkiye
Üretici: MyBB, © 2002-2020 MyBB Group