Yükleniyor...
facebook twitter google + instagram youtube foursquare
Hoşgeldiniz !
Giriş Yapmak İçin Tıkla.


 
Değerlendir:
  • 0 Oy - 0 Yüzde
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Yeni Cevap
LDV İrtibat semineri başvuru şartları nelerdir?
Konu Görünümü | Doğrusal Görünüm
Yazar Mesaj
Admin Grubu
******
ReaL İstanbul,Türkiye
Konu: 153
Mesaj: 163
Üyelik: 27.04.2013
Rep Puanı: 0
Çevrimdışı
Mesaj: #1
LDV İrtibat semineri başvuru şartları nelerdir?
Başvuru Şartları
İrtibat Seminerleri kurumsal başvurulardır, yani bir proje yapmak için bireysel kişiler başvuramaz. Bu kapsamda, başvuru şartları şunlardır:

Genel Şartlar
Başvuru sahibi kuruluş mutlaka Hayatboyu Öğrenme Programı (LLP)’na üye bir ülkenin kuruluşu olmalı ve bu ülkelerden birinde konuşlu olmalıdır.

Başvuru sahibi kuruluş, tüzel kişiliğe sahip olmalıdır. Başvuru sahipleri tüzel kişiliğe haiz olduklarını resmi olarak kanıtlamak zorundadırlar. Bunu kanıtlayamayan başvuru sahiplerinin başvuruları geçersiz sayılır. Kamu kurumları bu şartın dışındadır.

Başvuru sahibi kuruluşu temsilen İrtibat Seminerine katılacak kişi Hayatboyu Öğrenme Programı (LLP)'na üye bir ülke vatandaşı olmalı veya bu ülkeler dışındaki bir ülkenin vatandaşı olunması durumunda LLP'ye üye bir ülkede çalışma ya da oturma iznine sahip olmalıdır.

Ulusal Şartlar
Genel şartları sağlayan kuruluşlar, 2012 yılı Ulusal Teklif Çağrısı’nda yayınlanan idari tedbirleri de sağlamalıdırlar. Bu nedenle faaliyete ilişkin 2012 yılı Ulusal Öncelikler için Hayatboyu Öğrenme Programı (LLP) 2012 Yılı Ulusal Teklif Çağrısı incelenmelidir.

Ulusal Öncelikler
Bir kurumdan sadece bir hazırlık ziyareti / irtibat semineri başvurusu alınacaktır. Birden fazla başvuru gönderen kurumların bütün başvuruları ön değerlendirmede geçersiz sayılacaktır.
2012 yılı Teklif Çağrısı döneminde irtibat semineri / hazırlık ziyaretine katılmış olan yararlanıcı tarafından aynı teklif dönemi kapsamında yapılan diğer başvurular geçersiz sayılacaktır.
Başvuru sahibi kurum/kuruluşun devam eden Leonardo da Vinci Projesi bulunması durumunda başvuru geçersiz sayılacaktır.
Başvuruların seminer veya ortaklığın iletişim dilinde doldurulmuş olması ve bu dilin Avrupa Birliği’nin resmi dillerinden biri olması gerekmektedir. Başvuruda İngilizce dışında bir dil kullanılmış ise orijinal başvuru formlarına ek olarak bu formda yer alan bilgilerin Türkçe veya İngilizce tercümesi de eklenecektir. Söz konusu tercümenin eklenmemesi halinde başvuru geçersiz sayılacaktır.

İrtibat Seminerlerine Aynı Kuruluştan Kaç Kişi Katılabilir?
Bir İrtibat Seminerine aynı kuruluştan en fazla bir kişi katılabilir. Çok özel durumlar gerekçelendirildiği takdirde iki kişi katılabilir.

Ne Kadar Hibe Sağlanır?

İrtibat Seminerine katılacak kişilere gidecekleri ülkenin uzaklığına, ve seminerin süresine göre seyahat, seminer ücreti (package cost) ve özel ihtiyaç sahibi kişiler için ek ödemeler gibi belli miktarlarda hibe sağlanır. Hibeler aşağıdaki kalemleri kapsamaktadır:

Seyahat

Yararlanıcının (başvurusu kabul edilen başvuru sahiplerine “yararlanıcı” denir) evinden başlayarak seminerin düzenleneceği yere ve/veya kalınacak yere kadar olan ve seminerin düzenlendiği yerden ve/veya kalınan yerden yararlanıcının evine kadar olan seyahat harcamaları karşılanır. Yurtdışına çıkış harcı ile vize giderleri de seyahat kaleminden ödenir. Onun için seyahat miktarı talep edilirken yurtdışına çıkış harcı ile varsa vize giderleri de dikkate alınarak talep edilmelidir.

Seyahat harcamaları kapsamındaki harcamalar gerçek miktarlar üzerinden hesaplanır ve her bir harcama için belge tutma ve bunların kopyalarını faaliyet sonrasında final raporu formu ekinde Merkez Başkanlığımıza sunma zorunluluğu vardır.

İrtibat Semineri Ücreti

İrtibat Seminerini düzenleyen ulusal ajanslar “irtibat semineri ücreti” adı altında bir ücret talep edebilirler. Bu ücretlere “paket ücret - package costs” denir ve bu ücretlere konaklama ve iaşe-ibate masrafları dahil olduğundan yararlanıcılara ayrıca harcırah ödenmez.

Ancak, İrtibat Seminerinin programı eğer bir gün önce gitmeyi ve/veya bir gün sonra dönmeyi gerektiriyorsa, bu günler için de harcırah ödenebilir. Ama bu miktar, İrtibat Seminerinin süresi de dahil olmak üzere toplamda 5 günü geçemez. Harcırah talep edebilmek için başvuru sırasında bunu gerekçelendirmek ve belgelemek gerekmektedir. (Örneğin, uçak firmalarından uçuş olmadığına dair yazılar.) Ücret tablosu için Başvuru Rehberine bakınız.
Özel İhtiyaçlar

Seyahat esnasında veya yurt dışında bulundukları süre içinde özel ihtiyaçları olabilecek olan engelli (engelliler için refakatçi talepleri de kabul edilebilir) veya dezavantajlı kişiler engellilik/dezavantajlılık durumuna göre ek hibe talep edebilirler. Refakatçılara da yararlanıcıya ödenen seyahat ve harcırah miktarları ödenir.

Başvuru sahibi başvuru formunda yukarıda açıklanan harcama kalemlerinin herhangi birinden daha az talep etmişse, talep ettiği miktar (lar) kabul edilir.

Not: Harcırah dışındaki tüm harcamalar için belge (fatura, fiş, dekont, makbuz, uçak biniş kartları vs.) tutma ve bunların kopyalarını Final Raporu ile birlikte Merkez Başkanlığımıza sunma zorunluluğu vardır.

KDV İle İlgili Açıklama
Katma değer vergileri hibeden karşılanamadığından yararlanıcılar final raporlarında harcamalarını KDV'leri düşerek beyan etmelidirler.Yurtdışında yapılan harcamalar KDV'den muaf olduğundan, yurtdışında yapılan harcamalarda herhangi bir işlem yapmak gerekmez. Ancak yurtiçindeki harcamaların çoğu (bu konuda harcama belgesi üzerindeki KDV dahil/hariç ifadesi esas alınır) KDV'li olacağından yararlanıcı harcamalarını Avro cinsine dönüştürürken KDV'siz miktarı esas alarak beyan etmelidir. Edilmediği takdirde final raporunu inceleyen Merkez Başkanlığımız uzmanları hesaplamayı KDV'yi düşerek yapacaklardır.

AB hibeleri, Maliye Bakanlığı'nın Türkiye – AB Çerçeve Anlaşması Genel Tebliği (Sıra No: 2)'ne göre KDV'den muaftır. Dolayısıyla ilgili tebliğe göre istisna sertifikası alan yararlanıcılar hibe kapsamında ödedikleri veya kesilen KDV'leri Maliye Bakanlığı Gelirler İdaresi Başkanlığı'ndan geri alabilirler.

Başvuru Rehberi İçin Tıklayınız.

Türkiye-Ab Çerçeve Antlaşması Genel Tebliğini İncelemek İçin Tıklayınız

14.07.2013 22:25
Alıntı ❞

Benzeyen Konular
Konu: Yazar Cevaplar: Gösterim: Son Mesaj
  2013 Leonardo Da Vinci Başvuru sonuçları açıklandı aspercasper 0 2,773 25.07.2013 17:26
Son Mesaj: aspercasper
  LEonardo Da Vinci Hareketlilik projeleri başvuru sonrası süreç nasıldır? ReaL 0 2,487 14.07.2013 22:36
Son Mesaj: ReaL
  Leonardo Da Vinci Hazırlık Ziyaretleri Başvuru Şartları nelerdir? ReaL 0 2,293 14.07.2013 22:35
Son Mesaj: ReaL
  Leonardo Da Vinci Hazırlık Ziyaretlerine Başvuru nasıl yapılır? ReaL 0 2,739 14.07.2013 22:30
Son Mesaj: ReaL
  Leonarda projeleri irtibat semineri başvuru sonrası süreç nasıldır? ReaL 0 2,241 14.07.2013 22:28
Son Mesaj: ReaL

Forum'a Git:


Konuyu görüntüleyenler: 1 Misafir
Türkçe Çeviri: MyBBTürkiye
Üretici: MyBB, © 2002-2020 MyBB Group