Yükleniyor...
facebook twitter google + instagram youtube foursquare
Hoşgeldiniz !
Giriş Yapmak İçin Tıkla.


 
Değerlendir:
  • 0 Oy - 0 Yüzde
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Yeni Cevap
LDV Hazırlık Ziyaretleri ve İrtibat Seminerleri Hazırlık ziyaretleri nedir?
Konu Görünümü | Doğrusal Görünüm
Yazar Mesaj
Admin Grubu
******
ReaL İstanbul,Türkiye
Konu: 153
Mesaj: 163
Üyelik: 27.04.2013
Rep Puanı: 0
Çevrimdışı
Mesaj: #1
LDV Hazırlık Ziyaretleri ve İrtibat Seminerleri Hazırlık ziyaretleri nedir?
Hazırlık ziyaretleri kapsamında biraraya gelen öğrenciler
Hazırlık Ziyaretleri:
Hayatboyu Öğrenme Programı alt faaliyetlerinden olan Hazırlık Ziyaretleri, Leonardo Programı kapsamında sunulacak projelere (Hareketlilik, Yenilik Transferi ve Ortaklık Projeleri) hazırlık yapmak amacıyla kuruluşlara, proje ortaklarını daha yakından tanımaları, çalışma planı hazırlamaları ve başvuru formu ile diğer gerekli dokümanları birlikte doldurmaları için sağlanan bir imkandır. Bu sayede ortaklar başvuru öncesinde, projenin amaç, hedef ve metodolojisini daha ayrıntılı olarak tanımlamak, proje içindeki ortakların rollerini ve görevlerini belirlemek için bir araya gelebilirler.

Hazırlık Ziyaretleri İki Şekilde Gerçekleştirilebilir

Hayatboyu Öğrenme Programına üye ülkelerdeki potansiyel herhangi bir kuruma yapılan ziyaretlere katılım,
Ulusal Ajanslarca kurumların ortaklık oluşturmalarını sağlamak amacıyla düzenlenen İrtibat Seminerleri‘ne katılım.
Yüz yüze yapılan bir ziyaretin yazılı iletişim, elektronik yollar ve telefonla yapılan iletişimle karşılaştırıldığında çok daha etkili ve verimli olacağı düşünülmektedir. Bu nedenle Leonardo Programı kapsamında ortaklık kurmak isteyen kuruluşlara imkan sağlamak, ortaklık kurmuş kuruluşlara ise projelerinin detaylarını görüşmek ve başvuru formunu birlikte doldurmak üzere, bağlantı kurdukları potansiyel proje ortakları ile bir araya gelmelerine imkan sağlayan faaliyetlerdir. Hazırlık Ziyaretlerini potansiyel ortaklar kendi aralarında organize ederler. Genellikle koordinatör olacak olan kuruluşun ülkesinde ve belirlediği bir yerde en fazla 5 gün süreli toplantılar şeklinde gerçekleştirilir, ancak gerekçelendirildiği takdirde başka bir potansiyel ortağın ülkesinde de yapılabilir. Ayrıca, Avrupa Komisyonu tarafından yürütülen merkezi projeler (centralized actions) için de Hazırlık Ziyaretleri gerçekleştirilebilir ve başvuruları Merkezimize yapılabilir. Merkezi projeler için gerçekleştirilecek olan Hazırlık Ziyaretleri de bu Kılavuz çerçevesindeki prosedüre tabidir.
İrtibat Seminerleri:
İrtibat Seminerleri (Contact Seminars) Hayatboyu Öğrenme Programı (LLP) Leonardo programı kapsamında sunulacak projelere (Hareketlilik, Yenilik Transferi ve Ortaklık Projeleri) ortak bulma araçlarından biridir. İrtibat Seminerleri AB Komisyonu'nun desteği ile Ulusal Ajanslar tarafından düzenlenen, farklı konularda yapılan ve birçok ülkeden kuruluş temsilcisinin katıldığı resmi toplantılardır. Avrupa Komisyonu tarafından yürütülen merkezi projeler (centralized actions) için gerçekleştirilen İrtibat Seminerlerine katılım başvuruları da bu Kılavuz çerçevesindeki prosedüre tabidir. Bu seminerlerde kuruluşları adına katılan kişiler, projelerini diğer katılımcılara sunarak projelerine ortak arayabilir veya diğer katılımcıların projelerine ortak olabilirler. Ulusal Ajanslar tarafından düzenlenen 3 - 4 gün süreli (en fazla 5 gün sürebilir) İrtibat Seminerleri, her ülkeden gelen katılımcılar ile toplamda 50-100 kişinin katılımı ile ve genelde çalıştay şeklinde gerçekleşir.
İrtibat Seminerlerinin Amacı:

Avrupa boyutunda işbirliği olanakları üzerine daha fazla bilgi edinmek,

Diğer Avrupa ülkelerinde aynı alanda çalışan kuruluş temsilcileri ile tanışmak ve proje ortaklığı kurmak,

Kaliteli bir uluslararası projenin geliştirilmesi konusunda somut bilgi ve tavsiyeler almak (projede sorumlulukların belirlenmesi, proje değerlendirmesi ve yaygınlaştırması için faaliyetlerin nasıl geliştirileceği vs.),

İşlemlerin yürütülmesi, başvuru formlarının doldurulması, hibe alan kuruluşların mali ve idari yükümlülükleri gibi konularda pratik bilgiler edinmek.
14.07.2013 22:20
Alıntı ❞

Benzeyen Konular
Konu: Yazar Cevaplar: Gösterim: Son Mesaj
  Avrupa Dil Ödülü nedir? ReaL 0 2,349 14.07.2013 23:06
Son Mesaj: ReaL
  Leonardo Da Vinci Hazırlık Ziyaretleri Başvuru Şartları nelerdir? ReaL 0 2,293 14.07.2013 22:35
Son Mesaj: ReaL
  Leonardo Da Vinci Hazırlık Ziyaretlerine Başvuru nasıl yapılır? ReaL 0 2,739 14.07.2013 22:30
Son Mesaj: ReaL
  Leonarda projeleri irtibat semineri başvuru sonrası süreç nasıldır? ReaL 0 2,241 14.07.2013 22:28
Son Mesaj: ReaL
  LDV İrtibat semineri başvuru şartları nelerdir? ReaL 0 2,258 14.07.2013 22:25
Son Mesaj: ReaL

Forum'a Git:


Konuyu görüntüleyenler: 1 Misafir
Türkçe Çeviri: MyBBTürkiye
Üretici: MyBB, © 2002-2020 MyBB Group