Yükleniyor...
facebook twitter google + instagram youtube foursquare
Hoşgeldiniz !
Giriş Yapmak İçin Tıkla.


 
Değerlendir:
  • 0 Oy - 0 Yüzde
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Yeni Cevap
Kamuda tasaruuf için alan değişikliği şart
Konu Görünümü | Doğrusal Görünüm
Yazar Mesaj
Admin Grubu
******
ReaL İstanbul,Türkiye
Konu: 153
Mesaj: 163
Üyelik: 27.04.2013
Rep Puanı: 0
Çevrimdışı
Mesaj: #1
Kamuda tasaruuf için alan değişikliği şart
KAMUDA TASARRUF İÇİN YÖNETMELİĞE GÖRE ALAN DEĞİŞİKLİĞİ ACİLEN YAPILMALIDIR

Milli Eğitim Bakanlığın da şuan 50 bin öğretmenin norm fazlası olarak beklediği yetkililer tarafından geçtiğimiz aylarda açıklandı. Norm fazlası öğretmen sorununun tek çözümünün yönetmeliğe göre ve bütün normlar açılarak yapılacak alan değişikliği olduğunu bilmeyen yoktur. Peki Milli Eğitim Bakanlığı alan değişikliği yapmak için neden beklemektedir ?
Alan değişikliği bekleyen öğretmenlere İlk olarak 08 Kasım tarihinde Türk Eğitim Sen Genel Başkanı İsmail KONCUK resmi twitter hesabından yaptığı açıklama ile Milli Eğitim Bakanlığın da alan değişikliği ile ilgili çalışma yapıldığını duyurdu.
07 Aralık tarihinde Yetkili Sendika Eğitim Bir Sen Genel Başkanı Ali YALÇIN resmi twitter hesabından alan değişikliği ile ilgili bakanlıkta yapılan çalışmanın sonuna gelindiğini ve öğretmenlerin mutlu olacağı bir alan değişikliği olması gerektiğini söyledi. Alan değişikliği bekleyen öğretmenler ne çalışmaymış birbuçuk aydır bitmedi diye düşünmeye başladılar. Bakanlık ise 3 yıldır yaptığını yapmaya devam ediyor ve resmi açıklama yapmamakta direniyor.
Milli Eğitim Bakanlığı neyi beklemektedir ? Norm fazlası öğretmen sorunu içinden çıkılmaz bir hal almıştır. Artık bu vakitten sonra alan değişikliğinin yapılmasından daha önemli olan alan değişikliğinin nasıl yapıldığıdır. Çünkü yapılacak alan değişikliğinin içi boş olmamalıdır.
Milli Eğitim Bakanlığı alan değişikliğinde yönetmeliğe aynen bağlı kalmalıdır.Yani alanı dışında çalışan öğretmenlerin alanına dönmesine imkan vermelidir. Lisans düzeyinde 2.üniversite bitiren öğretmenlerin bitirdiği yani uzmanı olduğu alana geçmelerine imkan vermelidir. Ve diploması birden fazla alana kaynaklık eden öğretmenlerin diplomasının kaynak olduğu alanlardan birine geçmesine imkan vermelidir.
Amaç norm fazlası öğretmen sorununu kalıcı olarak çözmek olduğu için bakanlık bütün normları açmalıdır. Bütün normlar açılırsa normlar arası sirkülasyon olacağı için norm fazlası öğretmen sorunu yapılacak alan değişikliği ile kalıcı olarak çözülecektir.
Amaç eğitimde kalite yakalamak olduğu için alan değişikliğinde ilçe emri uygulaması getirilmelidir. Yani Alan değişikliğinde son tercih olarak ilçe emrine atanmak istiyorum tercih hakkı verilmelidir. En önemlisi de artık Milli Eğitim Bakanlığı 3 yıldır sürdürdüğü inadından vazgeçip alan değişikliği ile ilgili bir açıklama yapmalıdır. Ve alan değişikliğinin ne zaman yapılacağını duyurmalıdır.

Sorularınız için başlık açıp yardım talep edebilirsiniz.Açacağınız her başlık ve paylaşacağınız her bilgi ile Öğretmen Platformuna destek olacaksınız.
22.12.2016 16:19
Alıntı ❞

Benzeyen Konular
Konu: Yazar Cevaplar: Gösterim: Son Mesaj
  BAKANLIK ALAN DEĞİŞİKLİĞİ KONUSUNDA ÇOK DİKKATLİ DAVRANMALIDIR yeni üye 0 1,770 07.12.2016 11:43
Son Mesaj: yeni üye
  MEB’DE NORM GÜNCELLEME İŞLEMLERİ TAMAMLANDI ŞİMDİ SIRA ALAN DEĞİŞİKLİĞİNDE hoca 0 2,002 30.11.2016 21:05
Son Mesaj: hoca
  Öğretmenlere rotasyon şart Troll 0 1,608 30.11.2016 16:18
Son Mesaj: Troll
  Alan değişikliği ne zaman yapılacak (Önemli) ipk23 2 2,193 10.11.2014 22:44
Son Mesaj: ReaL
  Öğretmenler için eğitim sitesi aspercasper 0 2,093 24.08.2014 01:11
Son Mesaj: aspercasper

Forum'a Git:


Konuyu görüntüleyenler: 1 Misafir
Türkçe Çeviri: MyBBTürkiye
Üretici: MyBB, © 2002-2019 MyBB Group