Yükleniyor...
facebook twitter google + instagram youtube foursquare
Hoşgeldiniz !
Giriş Yapmak İçin Tıkla.


 
Değerlendir:
  • 0 Oy - 0 Yüzde
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Yeni Cevap
Grundtvig projelerine ortak nasıl bulunur?
Konu Görünümü | Doğrusal Görünüm
Yazar Mesaj
Admin Grubu
******
ReaL İstanbul,Türkiye
Konu: 153
Mesaj: 163
Üyelik: 27.04.2013
Rep Puanı: 0
Çevrimdışı
Mesaj: #1
Grundtvig projelerine ortak nasıl bulunur?
Kendi Grundtvig Öğrenme Ortaklıkları projesine ortak bulmak isteyen koordinatör kuruluşlarla herhangi bir Grundtvig Öğrenme Ortaklıkları Projesine ortak olmak isteyen kuruluşlar bu amaçlarını aşağıdaki araçları kullanarak gerçekleştirebilirler:

Ortak Arama (veya proje arama) İnternet Sitelerini Kullanmak
Çeşitli internet sitelerinden projenize ortak veya kuruluşunuzun faaliyet alanına uygun bir proje bulabilirsiniz.

Ortak aramaya yönelik internet sitelerini kullanırken, kendi projenizi tanıtmak istiyorsanız, kuruluşunuzun hangi tür faaliyetlerde bulunduğunu, projenizin hedef kitlesini, amacını, proje kapsamında ne tür faaliyetler yapacağınızı ve proje çıktınızın ne olacağını açıklamanız beklenir.

Aynı şekilde projelerine ortak arayan yabancı kuruluşlarla iletişime geçmek istiyorsanız, kuruluşunuzun hangi tür faaliyetlerde bulunduğunu, projeye nasıl katkı yapabileceğinizi açıklamanız gerekir. Lütfen, “projeme ortak arıyorum”, “projenize ortak olmak istiyorum” gibi bir-iki cümlelik mesajlarla ortak olmak ya da bulmak istediğinizi dile getirmeyiniz. Ne yapmak istediğinizi, projenizin hedef kitlesini ve amacını ya da mevcut projeye nasıl katkı sağlayacağınızı açıklamayan mesajlar yeterli değildir.

Devam eden projelere sonradan ORTAK OLUNAMAZ. Projelerin tamamı yeni ve daha önce hiç yapılmamış (hibe almamış) projeler olmak zorundadır.

Grundtvig Programı’nın Yardımı İle
Grundtvig Programı Koordinatörlüğü olarak, başka ulusal ajanslardan gelen ortaklık taleplerini kendi internet sitemizin Ortak Arayanlar bölümünde duyurmaktayız. Bu bölümdeki duyuruları inceleyerek kuruluşların kendi faaliyet alanlarına uygun projelere ortak olması mümkündür. Projelere ortak olmak için doğrudan projenin sahibi olan kuruluşla iletişime geçilmesi gerekmektedir.

Bu şekilde ortak aramak aslında sınırlı bir yöntemdir. Çünkü ortaklık duyuruları az olduğundan Türkiye'den bir çok kuruluş aynı projeye ortak olmak için başvurmaktadır. Projenin koordinatörü ise bunlardan en uygun gördüğü kuruluşu seçecektir. Diğer kuruluşlar ise ortak olarak kabul edilmeyecektir.

Kendi İmkanlarınızı Kullanmak:

Yukarıdaki ortak arama araçları dışında, kuruluşlar kendi imkanlarıyla da ortak bulabilirler. Bunun için yurtdışında tanıdık kuruluş veya kişilerle temasa geçilebilir, özellikle yurtdışındaki Türk kuruluşlarıyla ortaklık kurulabilir.

Her ne şekilde olursa olsun, ortak bulmak veya bir projeye ortak olmak proje başvurusu yapacak kuruluşun sorumluluğundadır.
13.07.2013 05:39
Alıntı ❞

Benzeyen Konular
Konu: Yazar Cevaplar: Gösterim: Son Mesaj
Question Ka2 başvurusu-Timetable nasıl hazırlanır? ayha 0 2,116 22.03.2015 00:28
Son Mesaj: ayha
  2013 Grundtvig 3. Dönem Başvuru Sonuçları açıklandı aspercasper 0 1,860 26.12.2013 16:14
Son Mesaj: aspercasper
  GRUNDTVIG ÖĞRENME ORTAKLIKLARI 2013 TEKLİF ÇAĞRISI BAŞVURU SONUÇLARI aspercasper 0 2,094 25.07.2013 17:48
Son Mesaj: aspercasper
  Grundtvig hizmetiçi kursu faaliyeti düzenlemesi ReaL 0 2,266 13.07.2013 22:53
Son Mesaj: ReaL
  Grundtvig asistanlığı nedir? Detaylı bilgi ReaL 0 2,088 13.07.2013 22:52
Son Mesaj: ReaL

Forum'a Git:


Konuyu görüntüleyenler: 1 Misafir
Türkçe Çeviri: MyBBTürkiye
Üretici: MyBB, © 2002-2019 MyBB Group