Yükleniyor...
facebook twitter google + instagram youtube foursquare
Hoşgeldiniz !
Giriş Yapmak İçin Tıkla.


 
Değerlendir:
  • 0 Oy - 0 Yüzde
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Yeni Cevap
Grundtvig öğrenme ortaklıkları projelerine başvuru şartları nelerdir?
Konu Görünümü | Doğrusal Görünüm
Yazar Mesaj
Admin Grubu
******
ReaL İstanbul,Türkiye
Konu: 153
Mesaj: 163
Üyelik: 27.04.2013
Rep Puanı: 0
Çevrimdışı
Mesaj: #1
Grundtvig öğrenme ortaklıkları projelerine başvuru şartları nelerdir?
Başvuru Şartları
Genel Şartlar


Başvuru sahibi kuruluş mutlaka Hayatboyu Öğrenme Programı (LLP)’na üye bir ülkenin kuruluşu olmalı ve bu ülkelerden birinde konuşlu olmalıdır.
Başvuru sahibi kuruluş, tüzel kişiliğe sahip olmalıdır.

Ortaklıkta yer alacak kuruluşlardan biri AB'ye üye bir ülkede bulunmalıdır.

Ulusal Şartlar
Genel şartları sağlayan kuruluşlar, 2013 Ulusal Teklif Çağrısı’nda yayınlanan ulusal şartları da sağlamalıdırlar. Grundtvig Öğrenme Ortaklıkları için ulusal şartlar şunlardır:

Kuruluşlar aynı teklif çağrısı döneminde tek bir Grundtvig Öğrenme Ortaklığı projesi başvurusu yapabilirler. Büyük kuruluşlar her birim (genel müdürlük, müdürlük, fakülte, yüksekokul, enstitü gibi) başına tek bir başvuru yapabilirler. Birden fazla proje başvurusunda bulunan kuruluşların tüm başvuruları değerlendirmeye alınmadan geçersiz sayılır. Ayrıca, Grundtvig Programı kapsamında mevcut bir Grundtvig Öğrenme Ortaklığı projesi devam eden (2011 ve 2012 dönemi projeleri) kuruluşların başvuruları da geçersiz sayılır.
Bir projede Türkiye'den sadece bir kuruluş (ortak) yer alabilir. Bir projede Türkiye'den birden fazla kuruluşun yer alması durumunda, bu kuruluşların başvurularının tamamı geçersiz sayılır.

Başvuru sahibi kuruluşların, Grundtvig Programı'nca tarif edildiği şekliyle yetişkin eğitimi ile ilgili bağlantılarının olması gerekmektedir. Ulusal Ajans, başvuru sahibi kuruluşun yetişkin eğitimi bağlantısını kanıtlayıcı ek belge talep edebilir. Yetişkin eğitimi ile bağlantısı olmayan ya da çok sınırlı olan (bir Grundtvig Öğrenme Ortaklığı projesi yürütecek düzeyde olmayan) başvuru sahiplerinin başvuruları geçersiz sayılır. Örgün eğitim yapan kuruluşlar 2013 Teklif Çağrısı döneminde başvuru yapamazlar. Bu kuruluşların okul aile birlikleri de aynı kapsamdadır. Üniversitelerin de örgün eğitim dışında yetişkin eğitimi faaliyetlerinin olması gerekmektedir. Ulusal Ajans, başvuru sahibi kuruluşun Grundtvig Programı'nca tarif edildiği şekliyle yetişkin eğitimi bağlantısı olmadığı kanaatine varırsa başvuru geçersiz sayılır.

Başvurularda, başvuru sahiplerinin beyanları esastır. Ancak, değerlendirmeyi etkileyecek şekilde yanlış beyanda bulunulduğunun herhangi bir aşamada tespit edilmesi durumunda başvuru geçersiz sayılır ve proje kapanmış olsa dahi hibe tahsisi iptal edilir.

Grundtvig Öğrenme Ortaklıkları projelerinde görevli irtibat kişileri başka herhangi bir ortaklık projesinde (Comenius, LdV ve Grundtvig) irtibat kişisi olarak görev alamazlar. Aksi durumda bu kişilerin Grundtvig Öğrenme Ortaklıkları kapsamında yaptıkları hareketlilikler geçersiz sayılır.

Grundtvig Öğrenme Ortaklıkları projelerinde görevli irtibat kişilerinin, başvuru sahibi kuruluşların personeli ya da üyesi olma zorunluluğu bulunmaktadır. Birden fazla kuruluşta görev yapan kişilerin fiilen görev yaptıkları kuruluşları esas alınır.

Çifte finansmanın önlenmesi bakımından başvuruların özgün olma zorunluluğu bulunmaktadır. Bu nedenle, başka bir başvuruyla aynı ya da çok benzer başvurular herhangi bir aşamada geçersiz sayılır ve proje kapanmış olsa dahi hibe tahsisi iptal edilir. Başvuruların benzerlik düzeylerini belirleme yetkisi ve kararı ilgili Programa aittir.

Yetişkin Kimdir?

Grundtvig Programında "yetişkin" aşağıdaki gibi tanımlanmaktadır:

Yaşı ne olursa olsun örgün eğitimin dışındaki herkes.

Bu tanımın dışındaki kişiler yetişkin olarak kabul edilmemektedir.
13.07.2013 05:38
Alıntı ❞

Benzeyen Konular
Konu: Yazar Cevaplar: Gösterim: Son Mesaj
  2013 Grundtvig 3. Dönem Başvuru Sonuçları açıklandı aspercasper 0 2,113 26.12.2013 16:14
Son Mesaj: aspercasper
  GRUNDTVIG ÖĞRENME ORTAKLIKLARI 2013 TEKLİF ÇAĞRISI BAŞVURU SONUÇLARI aspercasper 0 2,273 25.07.2013 17:48
Son Mesaj: aspercasper
  Grundtvig hizmetiçi kursu faaliyeti düzenlemesi ReaL 0 2,502 13.07.2013 22:53
Son Mesaj: ReaL
  Grundtvig asistanlığı nedir? Detaylı bilgi ReaL 0 2,319 13.07.2013 22:52
Son Mesaj: ReaL
  Grundtvig Ziyaret ve Değişimleri Nedir? ReaL 0 2,228 13.07.2013 22:49
Son Mesaj: ReaL

Forum'a Git:


Konuyu görüntüleyenler: 1 Misafir
Türkçe Çeviri: MyBBTürkiye
Üretici: MyBB, © 2002-2020 MyBB Group