Yükleniyor...
facebook twitter google + instagram youtube foursquare
Hoşgeldiniz !
Giriş Yapmak İçin Tıkla.


 
Değerlendir:
  • 0 Oy - 0 Yüzde
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Yeni Cevap
Grundtvig Öğrenme Ortaklıkları Proje başvuru nasıl yapılır?
Konu Görünümü | Doğrusal Görünüm
Yazar Mesaj
Admin Grubu
******
ReaL İstanbul,Türkiye
Konu: 153
Mesaj: 163
Üyelik: 27.04.2013
Rep Puanı: 0
Çevrimdışı
Mesaj: #1
Grundtvig Öğrenme Ortaklıkları Proje başvuru nasıl yapılır?
Başvuru Nasıl Yapılır?
Bir Grundtvig Öğrenme Ortaklıkları Proje başvurusu yapmak için aşağıdaki işlemlerin sırasıyla yapılması tavsiye edilmektedir1. Başvuru Formunu Online Doldurmak
Grundtvig Öğrenme Ortaklıkları Başvuru Formu hiçbir bölümü eksik kalmayacak şekilde tam olarak, tüm ortakların katkısıyla koordinatör kuruluş tarafından doldurulmalıdır. Başvuru formunu doldurmadan önce E-Form Doldurma Kılavuzu mutlaka okuyunuz. Başvuru formunu doldururken aşağıdaki hususlara dikkat edilmesi gerekmektedir:

Ortak Sayısı

Grundtvig Öğrenme Ortaklığı Projeleri, Hayatboyu Öğrenme Programı (LLP)’na üye en az üç farklı ülkeden üç farklı kuruluşun ortaklığı şartını taşımalıdır. Programa üye ülkeler için tıklayınız.

Ortaklardan biri mutlaka AB üyesi bir ülkeden olmalıdır.

Başvuru Kriterlerine Uygunluk

Başvurular, 2013 dönemi için Hayatboyu Öğrenme Programı Genel Teklif Çağrısı ile Ulusal Teklif Çağrısı'nda açıklanan başvuru kriterlerine uygun şekilde 21 Şubat 2013 tarihine kadar sunulmalıdır.

Başvuru Dili

Başvuru formu AB’nin resmi dillerinden birinde doldurulmalıdır, ancak eğer proje başvurusu İngilizce dışında bir dilde doldurulmuşsa, orjinali ile birlikte İngilizce çevirisi de mutlaka sunulmalıdır.

Başvuru Formunu Doldurma Şekli

Başvuru formu bilgisayarla doldurulmalıdır. Elle doldurulan formlar kabul edilmez.

Uygun Başvuru Formunun Kullanılması

2013 başvuru formu kullanılmalıdır. Önceki yıllara ait olan başvuru formlarının tamamı veya bir bölümünün kullanılması halinde başvuru geçersiz sayılır.

Başvuru Formunun Uygun Şekilde Doldurulması

Başvuru formu tüm ortakların işbirliği ile koordinatör tarafından, ortaklar hakkında bilgiler ile planlanan yurt dışı hareketlilikler ve talep edilen hibe miktarlarını da içeren tüm proje detaylarını her bir ortak için ayrı ayrı olmak üzere doldurulmalıdır. Başvuru formu koordinatör tarafından tam olarak doldurulduktan sonra yine koordinatör tarafından formun sonunda yer alan submit butonuna basılarak online olarak sisteme kaydedilecektir. Daha sonra form diğer tüm ortaklara gönderilmelidir. Koordinatör dahil tüm ortaklar formun çıktısını alarak Beyan (Declaration) bölümünü imzaladıktan sonra 21 Şubat 2013 tarihine kadar kendi ulusal ajanslarına sunmalıdır.

Koordinatör tarafından doldurulan başvuru formunda ortaklar hiçbir değişiklik yapmamalıdır. Beyan (Declaration) bölümü hariç, ortakların elindeki tüm başvuru formu kopyaları aynı olmalıdır. Submit işlemi sadece koordinatör tarafından bir kez yapılmalıdır.

Başvuru Formunun İmzalanması

Başvuru formunun Beyan (Declaration) bölümü başvuru sahibi kuruluşun en üst düzeydeki yasal yetkilisi tarafından mutlaka imzalanmalı ve mühürlenmelidir. İmza ve mühür orijinal (ıslak imzalı) olmalıdır.

Nüsha Sayısı

Tamamlanmış başvuru formu 1 (bir) nüsha halinde sunulmalıdır.

Elektronik Başvuru Formu

Başvuru formunun kağıt formatının yanı sıra elektronik (cd veya dvd) ortamda bir kopyası da başvuru ile birlikte sunulmalıdır.

2. Başvurunun Sunulması

Başvuru formu doldurulup online olarak onaylandıktan (submit) sonra bir çıktısı alınarak beyan (declaration) bölümü kuruluş yasal temsilcisi tarafından imzalanıp mühürlendikten (imza ve mühür ıslak olmalıdır) sonra 1 nüsha olarak Merkez Başkanlığımızın aşağıdaki adresine, son başvuru tarihlerinden önce elden ya da posta ile teslim edilmelidir:

Son Başvuru Tarihi

Grundtvig Öğrenme Ortaklıkları Projeleri için yılda bir defa başvuru alınır. 2013 Teklif Çağrısı döneminin son başvuru tarihi 21 Şubat 2013 ‘dur.

Bu tarih başvuru formlarının postaya veriliş tarihidir. Son başvuru tarihinden sonra teslim edilen veya postaya verilen başvurular kesinlikle kabul edilmez ve geçersiz sayılır.

Projelerin Değerlendirilmesi

Başvurular Merkez Başkanlığımıza ulaştıktan sonra mümkün olan en kısa sürede Grundtvig Programının veritabanına girilerek bundan sonra yapılacak tüm yazışma ve işlemlerde kullanılmak üzere, başvuru sahibine özel bir referans numarası verilecektir.

Örnek: 2013-1-TR1-GRU06-xxxxx x.

Başvuru formunun Başkanlığımıza ulaştığını ve Grundtvig Programı tarafından teslim alındığını gösteren ve bundan böyle sürekli olarak kullanılacak olan referans numarasını içeren resmi bir “alındı” yazısı başvuru sahibinin adresine postalanır. Bu belge başvurunun Merkez Başkanlığımızca teslim alındığını gösterir, başvurunun kabul edildiği anlamına gelmez.

Aynı döneme ait tüm başvurular Merkez Başkanlığımıza ulaştıktan sonra iki tür değerlendirme yapılır:

Uygunluk Kontrolü

Uygunluk kontrolünde başvuru, ön kriterleri taşıyıp taşımadığına göre değerlendirilir. Uygunluk kriterlerinin tamamının sağlanması gerekir, kriterlerden birisi eksik olan başvurular içerik değerlendirmesine alınmadan reddedilir ve ret gerekçesi yazılı olarak başvuru sahibine bildirilir. Bunun için lütfen Uygunluk Kriterleri’ni inceleyiniz.

İçerik Değerlendirmesi

Uygunluk kontrolünü geçen başvurular içerik açısından değerlendirilir. Başvuru sahibinin başvuru formundaki sorulara verdiği cevaplar esas alınarak iki bağımsız dış uzman tarafından içerik değerlendirmesi yapılır. Başvurular, aldıkları puanlara göre sıralanır ve hibe tahsisi en yüksek puan alan başvurudan başlayarak verilir. Bunun için lütfen İçerik Kriterleri’ni inceleyiniz.

2013 Avrupa Öncelikleri

2013 yılında Grundtvig Öğrenme Ortaklıkları kapsamında herhangi bir Avrupa önceliği bulunmamaktadır.

2013 Ulusal Öncelikler


2013 yılında, içerik değerlendirmesindeki standart puanlara (100) ilave olarak ayrıca Grundtvig Öğrenme Ortaklıkları kapsamında uygulanacak ulusal öncelikler şunlardır:

Grundtvig Öğrenme Ortaklıkları kapsamında Socrates veya Hayatboyu Öğrenme Programı (LLP) kapsamında hiç hibe almayan aşağıdaki illerden yapılan başvurular önceliklidir (ek 10 puan):
Artvin, Bayburt, Bitlis, Erzincan, Hakkari, Kars, Kırklareli, Siirt.

Müze, kütüphane, cezaevi, bakımevi ile özel ihtiyaç sahibi ve dezavantajlı öğrenicilerle çalışan kuruluşlardan gelen başvurular önceliklidir (ek 5 puan).
13.07.2013 05:33
Alıntı ❞

Benzeyen Konular
Konu: Yazar Cevaplar: Gösterim: Son Mesaj
Question Ka2 başvurusu-Timetable nasıl hazırlanır? ayha 0 2,450 22.03.2015 00:28
Son Mesaj: ayha
  2013 Grundtvig 3. Dönem Başvuru Sonuçları açıklandı aspercasper 0 2,112 26.12.2013 16:14
Son Mesaj: aspercasper
  Gruntdvig Proje Danışmanlığı Turquaz 0 2,186 02.10.2013 14:39
Son Mesaj: Turquaz
  GRUNDTVIG ÖĞRENME ORTAKLIKLARI 2013 TEKLİF ÇAĞRISI BAŞVURU SONUÇLARI aspercasper 0 2,273 25.07.2013 17:48
Son Mesaj: aspercasper
  Grundtvig hizmetiçi kursu faaliyeti düzenlemesi ReaL 0 2,502 13.07.2013 22:53
Son Mesaj: ReaL

Forum'a Git:


Konuyu görüntüleyenler: 1 Misafir
Türkçe Çeviri: MyBBTürkiye
Üretici: MyBB, © 2002-2020 MyBB Group