Yükleniyor...
facebook twitter google + instagram youtube foursquare
Hoşgeldiniz !
Giriş Yapmak İçin Tıkla.


 
Değerlendir:
  • 0 Oy - 0 Yüzde
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Yeni Cevap
Grundtvig Çalışma Grubuna Başvuru Nasıl Yapılır?
Konu Görünümü | Doğrusal Görünüm
Yazar Mesaj
Admin Grubu
******
ReaL İstanbul,Türkiye
Konu: 153
Mesaj: 163
Üyelik: 27.04.2013
Rep Puanı: 0
Çevrimdışı
Mesaj: #1
Exclamation Grundtvig Çalışma Grubuna Başvuru Nasıl Yapılır?
Organizatör Kuruluş Başvurusu:

Bir Grundtvig Çalışma Grubu düzenlemek için aşağıdaki işlemlerin sırasıyla yapılması tavsiye edilmektedir:

1. Başvuru Formunu Online Doldurmak:
Başvuru sahibi, Grundtvig Çalışma Grupları Başvuru Formu’nu online olarak doldurmalıdır. Form hiçbir soru ve bölüm boş bırakılmadan eksiksiz olarak doldurulmalıdır. Form doldurulduktan sonra online olarak gönderilmelidir ("submit" edilmelidir). Submit edilen formun ayrıca çıktısı alınmalı ve beyan (declaration) bölümü kuruluş yasal yetkilisi tarafından imzalanmalı ve mühürlenmelidir.

2. Başvuru Formunun Elektronik Olarak Sunulması:

Başvuru formu ayrıca elektronik olarak (CD/DVD'ye) kaydedilmelidir.

3. Başvurunun Sunulması:
Tamamlanan doldurulan başvuru formu 21 Şubat 2013 tarihine kadar 1 orijinal nüsha (mühür ve imzalar ıslak olmalıdır, fotokopi kabul edilmez) olarak, eki ile birlikte (CD/DVD olarak) Merkez Başkanlığımızın aşağıdaki adresine elden ya da posta ile teslim edilmelidir:

T.C.

AVRUPA BİRLİĞİ BAKANLIĞI

AB Eğitim ve Gençlik Programları Merkezi Başkanlığı

Hayatboyu Öğrenme Programı (LLP) / Grundtvig Program Koordinatörüğü

Mevlana Bulvarı No: 181 06520 Balgat /AnkaraBaşvuruda Teslim Edilecek Dokümanlar (Organizatör Kuruluş İçin)

Grundtvig Çalışma Grubu düzenlemek için başvuru yaparken aşağıdaki dokümanların tamamının sunulduğundan emin olunmalıdır:

Grundtvig Çalışma Grupları Başvuru Formu (Grundtvig Application Form 2013 for Workshops),

Başvuru formunun kağıt formatının yanı sıra elektronik (cd veya dvd) ortamda bir kopyası.

Çalışma Gruplarının Katılımcı Sayısı ve Seçimi

Bir Çalışma Grubu en az 10 kişiden, en fazla 20 kişiden oluşabilir. Katılımcı sayısı 20 kişiyi aşabilir ancak hibe miktarı 20 kişilik hibeyi aşamaz. Bir Çalışma Grubuna 10 katılımcıdan (farklı ülkeden) daha az sayıda katılım olduğu taktirde Çalışma Grubu gerçekleştirilmemiş sayılır ve hibenin tamamı geri alınır.
Katılımcıların en fazla 1/3’ü aynı ülkeden olabilir, yani katılımcılar, ev sahibi ülke hariç en az 3 farklı ülkeden olmalıdır.

Çalışma Grubunun düzenlendiği ülkede ikamet eden katılımcılar da Çalışma Gruplarına katılabilir ancak onlar için hibe sağlanamaz.

Grundtvig Çalışma Grubu düzenlemek için başvuru yapan kuruluşlar, başvuruları kabul edildiği taktirde, Çalışma Gruplarına katılacak kişileri başvuru formunda öngördükleri şekilde kendileri tedarik etmek durumundadırlar.

Potansiyel katılımcılar, ilgilendikleri konularla ilgili bir Çalışma Grubunu, onaylanmış Çalışma Gruplarını içeren Grundtvig Çalışma Grupları Kataoğu'ndan bulabileceklerdir. Ancak, yeterli sayıda kişinin katılımını sağlamak için başvuruları onaylandıktan sonra organizatör kuruluşların geniş bir promosyon yapmaları beklenir.

Katılımcılar İçin Başvuru Koşulları

Herhangi bir ülkedeki bir Grundtvig Çalışma Grubuna katılımcı olarak katılmak isteyen kişiler aşağıdaki şartları taşımalıdır:

Hayatboyu Öğrenme Programı (LLP)’na üye bir ülke vatandaşı olmak,

Bu ülkeler dışındaki bir ülkenin vatandaşı olunması durumunda, başvurulacak programın niteliğine göre LLP’ye üye bir ülkede herhangi bir okul, yüksek öğrenim, mesleki eğitim veya yetişkin eğitimi kuruluşunda kayıtlı veya ilgili ülkenin kanunları çerçevesinde çalışma veya ikamet iznine sahip olmak.

Yetişkin okur-yazarlığı alanında çalışıyor olmak.

18 yaşını doldurmuş olmak.

Katılımcı Başvurusu Nasıl Yapılır?

Bir Grundtvig Çalışma Grubuna katılımcı olarak katılmak için: Başvuru sahibi, Grundtvig Çalışma Grupları Kataoğu'ndan ilgi duyduğu bir Çalışma Grubu seçerek organizatör kuruluşa, kuruluşun belirlediği son başvuru tarihine uygun olarak doğrudan başvurmalıdır. Organizatör kuruluş başvuru sahibine bir başvuru formu gönderecek ve başvuru sahibi bu formu doldurarak organizatör kuruluşa tekrar gönderecektir. Nihai olarak, Çalışma Grubuna kabul edilip edilmediği organizatör kuruluş tarafından belirlenecektir.

Katılımcı, Çalışma Grubuna kabul edilmişse, organizatör kuruluşun kararı doğrultusunda biletlerini kendisi ya da organizatör kuruluş alacaktır. Her halukarda tüm seyahat masraflarını organizatör kuruluş ödeyecektir.

Katılımcı, Çalışma Grubuna katıldıktan sonra organizatör kuruluşça verilecek değerlendirme formunun bir nüshasını organizatör kuruluşun ulusal ajansına gönderecektir.

Grundtvig Çalışma Grubuna Katılmak İçin Yabancı Dil Şartı Var Mı?

Bir Çalışma Grubuna katılmak için başvurular doğrudan organizatör kuruluşa yapılacağı için Başkanlığımız herhangi bir yabancı dil şartı aramaz. Ancak organizatör kuruluş bu konuda asgari bir kriter belirleyebilir. İlgili kuruluşa başvuran kişiler bu kriterleri sağlamak durumundadırlar.

Mücbir sebep, akit taraflardan herhangi birinin sözleşme uyarınca üstlendiği yükümlülüklerinden herhangi birini ifa etmesini önleyen, tarafların hatalarından veya ihmalinden kaynaklanmamış olan ve gerekli özen gösterilmiş olmasına karşın kaçınılamayan, tarafların kontrolü dışındaki, öngörülemeyen istisnai durum veya olay anlamına gelecektir. Ekipman ya da malzemedeki veya bunların kullanılabilir konuma getirilmesindeki kusur (mücbir sebep halleri dışında), iş anlaşmazlıkları, grevler veya mali güçlükler, yükümlülüğünü ifa edemeyen tarafça mücbir sebep olarak öne sürülemez.

Grundtvig çalışma grupları başvuru sistemi

Grundtvig çalışma grupları kataloğu
(Bu Mesaj 13.07.2013 22:25 değiştirilmiştir. Değiştiren : ReaL.)
13.07.2013 22:23
Alıntı ❞

Benzeyen Konular
Konu: Yazar Cevaplar: Gösterim: Son Mesaj
Question Ka2 başvurusu-Timetable nasıl hazırlanır? ayha 0 2,450 22.03.2015 00:28
Son Mesaj: ayha
  2013 Grundtvig 3. Dönem Başvuru Sonuçları açıklandı aspercasper 0 2,112 26.12.2013 16:14
Son Mesaj: aspercasper
  GRUNDTVIG ÖĞRENME ORTAKLIKLARI 2013 TEKLİF ÇAĞRISI BAŞVURU SONUÇLARI aspercasper 0 2,273 25.07.2013 17:48
Son Mesaj: aspercasper
  Grundtvig hizmetiçi kursu faaliyeti düzenlemesi ReaL 0 2,502 13.07.2013 22:53
Son Mesaj: ReaL
  Grundtvig asistanlığı nedir? Detaylı bilgi ReaL 0 2,319 13.07.2013 22:52
Son Mesaj: ReaL

Forum'a Git:


Konuyu görüntüleyenler: 1 Misafir
Türkçe Çeviri: MyBBTürkiye
Üretici: MyBB, © 2002-2020 MyBB Group