Yükleniyor...
facebook twitter google + instagram youtube foursquare
Hoşgeldiniz !
Giriş Yapmak İçin Tıkla.


 
Değerlendir:
  • 0 Oy - 0 Yüzde
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Yeni Cevap
Binicilik Çocukları Sosyalleştiriyor
Konu Görünümü | Doğrusal Görünüm
Yazar Mesaj
Admin Grubu
******
aspercasper ,
Konu: 132
Mesaj: 157
Üyelik: 19.05.2013
Rep Puanı: 1
Çevrimdışı
Mesaj: #1
Binicilik Çocukları Sosyalleştiriyor
Gaziantep'te ilköğretim öğrencilerine verilen binicilik eğitiminin, çocukların kendilerine olan güveninin artmasına, hayvan sevgisini öğrenmesine ve çevresiyle daha kolay iletişim kurmasına yardımcı olduğu belirtildi.


Özel Emine Nakıboğlu İlköğretim Okulu Binicilik Kulübü'nün minik öğrencileri de ata binerek stres atıyor. Öğrenciler sosyal etkinlikler kapsamında her perşembe günü Gaziantep Atlı Spor Kulübü'ne giderek binicilik eğitimi alıyor.

Atlara binmeden önce binicilik konusunda eğitim alan öğrenciler, daha sonra manej alanında binicilik antrenörleri gözetiminde ata binmeyi ve atla iletişim kurmayı öğreniyor. Adlarıyla hitap ettikleri Zeytin, Pudding, Nutella ve Apaçi isimli atlara binmeyi tercih eden öğrenciler, hayvan sevgisini öğrenmenin yanı sıra atlarla birlikte olmanın da keyfini çıkarıyor.

Gaziantep Atlı Spor Kulübü Müdürü Tarık Bağcıgil, öncelikli hedeflerinin öğrencilere atları sevdirmek olduğunu söyledi. Biniciliğin çocukların iletişim becerilerini de güçlendirdiğini ve insanlarla daha kolay iletişim kurmasına yardımcı olduğunu belirten Bağcıgil, binicilik sporunun aynı zamanda çocukların kendine olan güvenini de arttırdığını dile getirdi.

Özel Emine Nakıboğlu İlköğretim Okulu Müdürü Süleyman Eski de "Günümüzdeki spor türlerinin aksine, binicilik bir canlı ile beraber yapılan tek spordur. Biniş esnasında binici ve at bir bütün olarak hareket ederler. Bu esnada öğrencilerin zihinsel, fiziksel ve psikolojik gelişimleri üzerine etkisi tartışılamaz. Atın verdiği tepkiler, öğrencilerin etrafına karşı daha dikkatli olmasını sağlar. Büyük, güçlü ve hızlı bir hayvanı kontrol edebilme becerisi özgüvenini arttırır.

Ülkemizde özellikle büyük şehirlerde birçok çocuk başta atlar da olmak üzere pek çok hayvanı yakından göremiyor. Binicilik sporuyla tanışma fırsatını bulan okulumuz öğrencileri kulüp derslerinde bu sporu yakından tanıma fırsatını buluyor, hem eğleniyorlar, hem de öğreniyorlar." açıklamasında bulundu.

İLETİŞİM :


ogretmenplatformu@gmail.com
09.07.2013 01:29
Alıntı ❞

Forum'a Git:


Konuyu görüntüleyenler: 1 Misafir
Türkçe Çeviri: MyBBTürkiye
Üretici: MyBB, © 2002-2019 MyBB Group